Latvijas ziemas mēdz būt ļoti pelēkas un tumšas, un augiem, kuru dzimtene ir kāda no dienvidu zemēm, dažkārt sagaidīt pavasari mēdz būt grūti, it sevišķi, ja līdzās gaismas trūkumam uz to iedarbojas vēl kāds nelabvēlīgs faktors.
Gumijkoks (Ficus elasticus), kas bieži sastopams gan mājokļos, gan sabiedriskās telpās, tiek uzskatīts par vienu no visvienkāršāk audzējamiem telpaugiem. Taču nav retums, ka tam ziemas vidū sāk dzeltēt un birt lapas. Iemeslus skaidro Nacionālā botāniskā dārza oranžērijas vadītāja Zane Purne.
Viens no galvenajiem iemesliem gumijkoka lapkritim ir gaismas trūkums. Gumijkoks ir tropu augs, tam tīk siltums, gaisma un mitrums, taču ne pārmērīgs – pirms nākamās laistīšanas augsnei jāļauj pilnībā izžūt. Ja gaisa temperatūra telpā, kur atrodas gumijkoks, ir ap +17, +19 grādiem, augam pietiks, ja to laistīsiet reizi divās nedēļās. Vēlams fikusu turēt maksimāli gaišā vietā dienvidu pusē.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 24. janvāra, numurā!Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!