Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 5. augusts
Osvalds, Arvils

Mēness kalendārs dārzkopim: 2.-8. jūnijs

Mēness kalendārs dārzkopim: 2.-8. jūnijs.

Lapu dārzeņu kopšana

2. jūnijā var atkārtoti sēt salātus un dažādus zaļumus, ja pavasara raža jau apēsta vai iet uz beigām. Vēl var stādīt tādu pret aukstumu jutīgu garšaugu kā baziliks – nu tam patiks pat zem klajas debess, tikai jāseko laika prognozei, vai nebūs pārāk mitrs. Stādiet kalē kāpostus un parastos kāpostus, nogrieziet skābenes, kas jau grasās ziedēt – lai aug jaunas, svaigas lapiņas.

Augļu koku un ogulāju kopšana

No 3. līdz 5. jūnijam pastiprināta vērība jāpievērš slimību un kaitēkļu izplatības ierobežošanai augļudārzā. Lai to paveiktu, izmantojiet dabai draudzīgus līdzekļus, kas neatstāj kaitīgas sekas ne uz sīkbūtnēm, ne cilvēku veselību. Sāk gatavoties pirmā zemeņu raža – ja to apdraud putni, nosedziet dobes ar tīklu. Joprojām var sēt pupiņas un zirņus rudens ražai, stādīt tomātus, papriku, asos piparus, ķirbjus, kabačus, patisonu u. tml.

Sakņu dārzeņu kopšana

6. un 7. jūnijā vēl var sēt rutkus, bietes un kāļus, labas dienas, lai ravētu, rušinātu, irdinātu un mēslotu augsni.

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

8. jūnijā labvēlīga diena tēju ievākšanai un sava košumdārza vai vismaz balkona kastes vai puķupoda apčubināšanai. Tā kā jūnijā pie mums zied vairums ziedaugu, to agrāk dēvēja arī par ziedu mēnesi. Jābauda skaistums! Tomēr arī darba netrūkst – pirms saplaukst peonijas, lai to smagās galvas neliecas pie zemes, laikus jāuztaisa žodziņš. Puķzirņi jānostiprina pie pergolas, jāapgriež to augu ziedkopas, kas jau noziedējuši. Jāiznes ārā, dārzā vai uz terases telpaugi. Istabas augi jānovieto daļēji noēnotā, no vējiem aizsargātā vietā. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Četri balsti drošākām vecumdienām

Sabiedrības novecošanās un cilvēka dzīves ilguma palielināšanās visā pasaulē liek domāt par valstu sociālās aizsardzības sistēmu stabilitāti. 2019. gadā Eiropas Savienībā (ES) un arī Latvijā vidēji ...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits