Perevoščikovs aģentūrai LETA sacīja, ka patlaban situācija Latvijā ir labvēlīga, kas nozīmējot, ka "klasiskā veidā Covid-19 ir aizgājis pagātnē". Vīruss pārveidojas, pielāgojas cilvēkiem, un arī paši cilvēki pielāgojas vīrusam, veidojas imunitāte.
Perevoščikovs skaidroja, ka arvien vairāk Covid-19 pārveidojas par sezonālo infekciju, kas ir aktuāla zemas, rudens un pavasara periodā, kad arī ir lielākais stacionēto iedzīvotāju skaits. Lai arī šajā sezonā tas nebija liels, tomēr aizvien bija cilvēki, pamatā gados veci, kuriem saslimstība ar Covid-19 noritējusi smagi vai beigusies letāli. Viņš arī piebilda, ka aizvadītajā sezonā no Covid-19 miruši vairāk cilvēku nekā no gripas.
"Kā sezonālajai infekcijas tas ir raksturīgs, Covid-19, visticamāk, atgriezīsies rudenī, un mēs atkal redzēsim saslimstības pieaugumu. Cilvēkiem ir imunitāte, bet tā nav mūžīga, tāpēc joprojām svarīgi riska grupām vakcinēties. Valsts apmaksāta vakcīna ir garantēta, un mēs redzam, cik reizes mazāk un smagāk iedzīvotāju slimo smagi, kā arī ir mazāk letālu iznākumu," sacīja Perevoščikovs.
Viņš norādīja, ka vasara ir piemērots laiks, kurā riska grupas cilvēkiem ieplānot sezonālo vakcināciju pret Covid-19 un grupu rudenim, piemēram, oktobrim. Iedzīvotāji var veikt abas vakcīnas, jo indikācijas abām infekcijām ir līdzīgas.