Farmācijas doktore Vija Eniņa, kura zina daudz par zāļu tēju, augu valsts drogu pozitīvo ietekmi gremošanas problēmu risināšanā, stāsta: «No šobrīd ievācamajiem augiem, kas noderētu pret gremošanas traucējumu novēršanu, iesaku struteni. To gan mēdz uzskatīt par viegli indīgu augu, taču tas ir ļoti vērtīgs augs ar plašu darbības spektru. Tā derēs arī gremošanas sistēmas uzlabošanai, žults sekrēcijas uzlabošanai, gremošanas procesu aktivizēšanai, dažādu spazmu mazināšanai. Var gatavot spirta izvilkumu. Savāc lapiņas, sasmalcina, liek burciņā, uzlej degvīnu un lai nedēļu uzlējums pastāv un ievelkas. Pēc tam nokāš un pa kādiem 15 pilieniem, ko atšķaida ar ūdeni, lieto pirms ēšanas.»
Arī piparmētra ir labs spazmolītiķis, iesaka farmācijas doktore. «Bet piparmētra ietekmē asinsspiedienu, respektīvi, to pazemina. Tāpēc svarīgi, cik daudz piparmētru lieto un kādā koncentrācijā.» Pret gāzu uzkrāšanos vēderā V. Eniņa iesaka ķimenes. Var vārīt tējas, bet var arī ķimeņu sēklas sakošļāt vai saberzēt piestiņā, vai samalt kafijas dzirnaviņās. Gremošanas sistēmai patīk rūgtums, tāpēc šobrīd lielisks līdzeklis, ko varētu ievākt un lietot, ir pienenes. Lapiņas var pievienot salātiem, var arī izrakt pieneņu saknītes, ko izkaltē un pēc tam pagatavo pulveri. Kad sāks ziedēt kliņģerītes, tad jāievāc to ziediņi. Drīz būs vācamas arī ceļmallapas. Kalmes saknīte tiek ieteikta tiem, kuriem maz kuņģa skābes, vāji darbojas aizkuņģa dziedzeris un zarnas. Ja ir gremošanas traucējumi, tad noder vērmele. Tā rosinās apetīti, bet stimulēs arī gremošanu. Pietiek ar vienu tējkaroti uz divām glāzēm vāroša ūdens - aplej, ļauj ievilkties 20 minūtes, nokāš. Lieto, kad liekas, ka ēdiens negremojas, kad iestājas zarnu mazkustība.
Vienu tēju nedrīkst lietot ilgāk par četrām nedēļām. Ar zāļu tējām var novērst vieglus veselības traucējumus, bet, ja 2-3 dienās tie nepāriet, tad jādodas pie ārsta.