Tad, laikam jau aizmirsuši, ka paši vien devuši savu svētību tā dēvētā dienesta automašīnu nodokļa ieviešanai, TP ministri lepni paziņoja, ka dienesta automašīnas neizmantos ne tikai personiskajām vajadzībām, bet neizmantos vispār. Skaļais paziņojums gan acīmredzot jau aizmirsies tāpat kā fakts, ka paši savulaik atbalstījuši dienesta automašīnu izmantošanā gūtā labuma aplikšanu ar nodokļiem. Pirms neilga laika žurnālisti piefiksēja, ka tieslietu ministrs Mareks Segliņš un kultūras ministrs Ints Dālderis pretēji iepriekš paziņotajam dienesta automašīnas tomēr izmanto. Tagad raidījums Nekā personīga dokumentējis faktu, kas apliecina, ka dienesta automašīnu izmanto arī veselības ministre Baiba Rozentāle.
Taču TP tā vietā, lai atzītu, ka skaļais paziņojums izrādījies pārsteidzīgs, māj Finanšu ministrijas virzienā - tā esot galvenā vaininiece, ka ministriem vēl neesot skaidrs, kā tad legāli izmantot dienesta automašīnas.
Skaidrība dienesta automašīnu izmantošanā, protams, ir jāvieš, taču ne jau ministru ērtību dēļ. Proti, lemjot par nodokļa ieviešanu un no tā iekasējamiem miljoniem, ir izveidojusies situācija, ka tā piemērošana tiek interpretēta ļoti atšķirīgi. Daudzi privāto struktūru vadītāji, izrādās, sākumā sapratuši, ka nodoklis par gūto labumu no dienesta automašīnas ir jāmaksā tiem, kuru dienesta automašīnu ekspluatācijas izmaksas būtībā tiek segtas no valsts budžeta, tas ir, valsts un pašvaldību institūcijām. Tikmēr KNAB vadītāja vietnieks Alvis Vilks skaidrojis, ka KNAB izpratnē šis nodoklis būtu jāmaksā tieši privātajām struktūrām, jo patlaban spēkā esošais likums «Par valsts un pašvaldības mantas izšķērdēšanas novēršanu» noteic, ka to darbinieki, pat ministri, valsts mantu personiskajām vajadzībām lietot nedrīkst vispār. Tieši ar šī aspekta risināšanu, nevis skaidrojumu sniegšanu vienas pārsteidzīgus paziņojumus izplatošas partijas ministriem jau visdrīzākajā laikā jātiek galā Finanšu ministrijai.