Fiksētā radiācijas noplūde novērsta, izmantojot nātrija silikātu jeb «šķidro stiklu», ar ko cietināta augsne ap plaisu, kas sestdien atklāta stacijas betona grīdā. Analītiķi norādījuši, ka tas ir ievērojams panākums nedēļām ilgo Fukušimas neveiksmju sērijā. AES pārstāvji uzskata, ka 20 centimetru lielā sprauga vainojama okeāna ūdens piesārņojuma līmeņa pieaugumā. Sestdien tas 7,5 miljonus reižu pārsniedza pieļaujamo normu, taču otrdien tas nokrities jau līdz piecām reizēm virs normas.
«Tagad, kad noplūde apturēta, mēs vēl nevaram atviegloti uzelpot,» valdības pārstāvja Jukio Edano teikto citējis BBC. «Mēs sekojam tam, vai noplūde ir apturēta pilnībā, kā arī pārbaudām, vai nav citas sūces.» Turklāt pieaugušas bažas par sprādziena draudiem stacijā, ko rada uzkrājusies viegli uzliesmojošā ūdeņraža gāze. Lai novērstu jaunas eksplozijas, kas staciju satricināja jau traģēdijas pirmajās dienās, reaktorā ievadīs papildu slāpekli.
Japānai nav izdevies atrisināt jautājumu, ko darīt ar reaktoru dzesēšanā piesārņoto ūdeni. Tādēļ tā trešdien turpināja atlikušās 11,5 tonnas izgāzt okeānā, tvertnēs atbrīvojot vietu vēl radioaktīvākam ūdenim. Kā CNN norāda radiācijas speciālists Timotijs Jorgensons, 11,5 tonnas pielīdzināmas pieciem peldbaseiniem. Taču Klusajā okeānā kopumā ietilpstot ap 300 triljoniem baseinu, tādēļ nopludinātais ūdens, visticamāk, neradīs lielus draudus. Turklāt reaktoru dzesēšana ir viens no galvenajiem punktiem, lai novērstu AES krīzi Japānā.
Amatpersonas mierina vietējos, uzsverot, ka tas nerada apdraudējumu veselībai. Taču tas nemazina satraukumu par kaitējumu okeāna videi, jo jau nozvejotas pirmās zivis ir ar paaugstinātu radioaktivitātes līmeni.