Šī kampaņa gan izvirza jautājumu, vai Eiroparlamenta deputāti ir īstais adresāts, pie kā vērsties ar prasību cīnīties par uzlabojumiem veselības aprūpē. Jo, kā norādīts Eiropas Parlamenta Informācijas biroja mājaslapā, veselības aprūpes organizēšana ir viena no tām kompetencēm, par kurām lemj katra dalībvalsts pati, nevis Eiropas Parlaments. Tas nozīmē, ka finansējuma palielinājumu veselībai var izcīnīt pašu mājās - Saeimā -, taču tas nebūs iespējams Eiropas Parlamentā.
LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris piekrīt, ka naudas piešķiršana ir katras valsts kompetencē, tomēr apgalvo, ka Eiroparlamenta deputāti var darīt gana daudz, lai uzlabotu situāciju veselības aprūpē: «Ja deputāti Eiroparlamentā sola cīnīties par cilvēktiesību ievērošanu, tostarp par tiesībām uz kvalitatīvu veselības aprūpi, viņi varēs iespaidot arī savu partiju un tos, kas pieņem lēmumus Saeimā un ministrijās. Otrs rīcības virziens - rakstīt ziņojumus Parlamentam par situāciju Latvijas veselības aprūpē, lai Eiropas Parlaments mūsu valsti nokaunina par Eiropas Savienības Pamattiesību hartas neievērošanu.»
Politoloģe Ilga Kreituse Dienai uzsver, ka šāda kampaņa ir arodbiedrības izmisuma solis, lai panāktu politiķu uzmanības pievēršanu katastrofālajai situācijai veselības aprūpē. «Protams, Eiropas Parlaments par to nelemj, taču kampaņa ir veids, kā ietekmēt partijas. Un kaujā visi līdzekļi ir labi. Valsts nav parūpējusies par to, lai iedzīvotāji atšķirtu nacionālās kompetences no Eiropas Parlamenta kompetencēm, un arodbiedrība to izmanto.» Politoloģe norāda, ka, vērojot reklāmas rullīti, zināmā mērā var rasties iespaids, ka tās vēstījums ir aicinājums nebalsot par valdošo varas partiju - Vienotību. Tam kategoriski nepiekrīt V. Keris, uzsverot, ka neaģitē ne par, ne pret kādu konkrētu partiju vai deputātu.
Uz pozitīvu kampaņas rezultātu cer arī Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgeņijs Kalējs. Viņš Dienai stāsta, ka pats personīgi saskāries ar pašreizējo deputātu ignoranci. «Eiropas Slimnīcu biedrība Briselē Eiropas Parlamentā rīkoja tikšanos ar deputātiem. Es pārstāvēju Latviju un stāstīju par situāciju mūsu slimnīcās. Uz šo tikšanos, kurā piedalījās vairāku valstu deputāti, neviens mūsējais ieradies nebija.» Reklāmas kampaņa tiekot apmaksāta no protesta akciju fonda, kuru veido arodbiedrības biedru iemaksas.