Saniknotie demokrāti nosoda B. Obamas rīcību, saucot to par kapitulāciju republikāņu priekšā. Kā laikrakstam The Daily Telegraph norādījis demokrāts Sedriks Ričmonds, plānotā budžeta izdevumu samazināšana atstās postošu ietekmi uz strādājošajām un vidusslāņa amerikāņu ģimenēm.
Demokrāti ir sarūgtināti, ka republikāņi panākuši atbalstu savai galvenajai prasībai, proti, nodokļu nepaaugstināšanai. Tādējādi atlikts plāns piemērot paaugstinātus nodokļus turīgākajiem iedzīvotājiem un ietaupījumu veidos tikai budžeta samazinājuma rezultātā gūtie līdzekļi.
Turpretim republikāņi uzskata, ka paredzētajam budžeta ietaupījumam jābūt lielākam. Tomēr, piekāpjoties demokrātiem, samazinājums neskars sociālās drošības un veselības aprūpes jomas.
Pēdējo nedēļu debates nav nesušas uzvaras gandarījumu nevienai no pusēm. Kā raidsabiedrībai CNN norādījis demokrāts un Nevadas senators Harijs Reids: «neviens nedabūja, ko vēlas» un «visiem nācās ko upurēt».
Vienošanās nav mazinājusi analītiķu bažas, ka ASV augstais Aaa jeb zema riska līmeņa kredītreitings tiks samazināts. Otrdien pasaules finanšu tirgus piedzīvoja strauju kritumu, apturot pozitīvo kāpumu pēc B. Obamas svētdienas paziņojuma par panākto vienošanos. «Lēmums par parāda griestiem kliedē neskaidrības mākoni, taču tas nemaina ekonomisko realitāti,» aģentūrai Reuters norādījis finanšu analītiķis no Bankrate.com.
Vienošanās paredz līdz pat 2,4 triljoniem ASV dolāru paaugstināt parāda griestus, kas līdz šim bija noteikti 14,3 triljonu dolāru līmenī. Pirmajā piegājienā griestus cels par 1 triljonu, vienlaikus sagatavojot budžeta izdevuma samazināšanas plānu nākamajiem desmit gadiem līdzvērtīgā naudas apmērā. Par tālākiem ietaupījumiem lems jaunizveidota Kongresa komiteja, kuras lēmumus būs zināms 23. novembrī.