Pagājušajā nedēļā uzbrukumu piedzīvojis nepilngadīgais Anatolijs Babanovs, kurš uzbrukuma brīdī bija uzģērbis cepuri ar uzrakstu «Rossija». Uzbrucēji esot puisi saukuši par okupantu, tādēļ viņa piederīgie uzskata, ka uzbrukums saistīts ar nacionāliem aizspriedumiem, un apgalvo, ka jaunietis cepuri ar uzrakstu «Rossija» vairs nenēsās. Krimināltiesību eksperts Andrejs Judins gan uzskata, ka nacionāla rakstura konflikti pagaidām lielākoties vērojami virtuālajā vidē, proti, internetā. Savukārt cilvēktiesību eksperts Mārtiņš Mits norāda, ka patlaban sabiedrībā nav vērojama pastiprināta vēršanās pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, turklāt cilvēki ir labāk informēti, ka par nacionālā naida kurināšanu var draudēt kriminālatbildība.
2. Vienotība dibināta
Pagājušajā sestdienā JL, PS un SCP biedri partiju apvienības Vienotība kongresā, kas notika Latvijas Nacionālajā teātrī, atbalstīja Vienotības dibināšanu. Uz kongresu bija pulcējušies vairāk nekā 600 delegātu, bet par Vienotības dibināšanu nobalsoja 646 kongresa dalībnieki, trīs cilvēki balsojumā atturējās. Pēc kongresa notikušajā preses konferencē Vienotības dibinātājpartiju līderi atzina, ka vēl tiek turpinātas sarunas par citu partiju iespējamu pievienošanos Vienotībai. Viena no jaunizveidotās politisko partiju apvienības līderēm JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa neslēpj, ka Vienotības mērķis ir uzvarēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un veidot nākamo valdību. Ja Valdim Dombrovskim (JL) izdosies noturēties Ministru prezidenta amatā līdz 10. Saeimas vēlēšanām, viņš varētu kļūt par Vienotības valdības vadītāja amata kandidātu, teica S. Āboltiņa.
3. LU studentiem aizdomas par plaģiātu pasniedzēju darbos
Publiskā vēstulē par filozofijas problēmām Latvijā vairāki Latvijas Universitātes studenti norādījuši, ka triju augstskolas profesoru - Igora Šuvajeva, Riharda Kūļa un Andra Rubeņa - darbos, iespējams, saskatāmas plaģiātisma pazīmes. I. Šuvajevam un R. Kūlim pārmests, ka viņu tulkotie Imanuela Kanta darbi aizdomīgi līdzinās Oto (Ata) Rolava tulkojumiem, bet A. Rubenim izteikti pārmetumi par viņa darbu Imanuels Kants: ķerras stūmēja mēģinājums tuvoties karalim. Latvijas Universitātes Ētikas komisijas vadītāja Indra Dedze uzskata, ka šī gadījuma izmeklēšanai būtu jāveido īpaša komisija, kuras darbā jāiesaista neatkarīgi eksperti, kas izvērtētu Kanta darbu tulkojumu atbilstību oriģinālajam tekstam.