Miljoniem žurku Milānas centrā
Sarkozī draud atņemt pilsonību
Francijas prezidents Nikolā Sarkozī nākamnedēļ gatavojas spert vajadzīgos politiskos soļus, lai panāktu, ka ārzemēs dzimušajiem Francijas pilsoņiem par zināmu noziegumu pastrādāšanu tiek atņemta pilsonība. Vienlaikus izskanējušas ziņas, ka jaunā politika būs vērsta arī pret poligāmistiem. Par uzbrukumu policistam pilsonība tiks atņemta, ja uzbrucējam pilsonība bijusi mazāk nekā 10 gadu, teikts jaunākajos iekšlietu ministra Brisa Ortefē ierosinājumos. Viņš arī vēlas, lai pilsonības atņemšana tiktu piemērota arī par uzbrukumiem citām valsts dienestu amatpersonām - ugunsdzēsējiem, ēku dežurantiem, juristiem - un viņu ģimenes locekļiem.
Uzticība ES samazinās
Cilvēku uzticība Eiropas Savienībai (ES) vairākumā dalībvalstu kritusies līdz rekordzemam līmenim, liecina Eurobarometer aptauja. Tikai nepilna puse Eiropas pilsoņu (49%) uzskata, ka viņu valsts ieguvusi no dalības ES, bet bloka institūcijām uzticas tikai 42% aptaujāto, kas ir par sešiem procentpunktiem mazāk nekā pērn. ES tēls visdramatiskāk cietis Grieķijā, Kiprā, Portugālē, Spānijā, Rumānijā, Itālijā un Luksemburgā, kur uzticības līmenis bloka institūcijām salīdzinājumā ar 2009. gadu krities par 10 uz 18 procentpunktiem. Tikai ungāru un dāņu attieksme pret Briseles birokrātiju nedaudz uzlabojusies, taču beļģu viedoklis palicis nemainīgs.
Kihnu salā grib medīt roņus
Igaunijas Kihnu salas iedzīvotāji pēc trīsdesmit gadu pārtraukuma varētu atgūt tiesības medīt roņus, ņemot vērā būtisku šo dzīvnieku populācijas pieaugumu Baltijas jūrā beidzamo desmit gadu laikā. Igaunijas Vides ministrijā izstrādāts likumprojekts, kas paredz pelēkos roņus pārcelt no otrās aizsargājamo dzīvnieku kategorijas uz trešo, tādējādi paverot ceļu aizlieguma atcelšanai. Pelēko roņu skaits Igaunijas ūdeņos desmit gados pieaudzis aptuveni no 1500 uz 4000.
(Reuters, LETA)