Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

BK Ventspils cerības izplēnē Itālijā

Izgaisušas BK Ventspils basketbolistu izredzes pacīnīties par iekļūšanu ULEB Eiropas kausa izcīņas turnīra nākamajā kārtā. Izbraukuma spēlē BK Ventspils ar 54:80 (21:46) cieta sakāvi pret Itālijas Lauretana Biella.

Itālijas čempionāta ceturtās labākās bilances īpašniece Lauretana Biella bez liekas vilcināšanās spēles iznākumu centās izšķirt jau pirmajā puslaikā. Tikai pašās pirmajās minūtēs ar agresīvu spēli uzbrukumā, izvairoties no kļūdām, ventspilniekiem izdevās piebremzēt mājinieku spiedienu (4:0, 8:5). Tiklīdz parādījās paviršības un zuda precizitāte metienos, spēlētājiem nolaidās rokas, par ko nācās dārgi samaksāt. Izcilā precizitāte no tālās distances (puslaikā 3pt 8/13), kā vēlāk izrādījās, ievadīja izšķirošo Lauretana Biella izrāvienu (9:25, 17:43), no kura atgūties kurzemnieki vairs nespēja.

Arī cīņas otrajā pusē pretinieku pielietotā aizsardzība viesiem sarūpēja neatminamu mīklu, turpretī itāļi apskaužami pacietīgi meklēja iespējas izpildīt tikai brīvus metienus (25:58). Pieklājīgāku rezultāta starpību izdevās panākt vien tad, kad mājinieki laukumā sūtīja jau tālākos rezervistus, tomēr tas nepaglāba BK Ventspils jau no trešās sagrāves turnīrā.

Tomēr vairāk par piedzīvoto zaudējumu uztrauc komandas parādītais pieticīgais sniegums. Sezonas sākumā uzķerto spēles ritmu pazaudējis Dairis Bertāns, kura pienesums pēdējā laikā bijis gaužām niecīgs. Nemanāms pret Lauretana Biella bija uz starptautiskajām spēlēm allaž augsti motivētais amerikāņu centrs Ārons Petvejs. Savukārt uz Jāņa Strēlnieka pleciem uzlikts pārāk liels atbildības slogs. Viņam veiksmīgi jāveido ne tikai komandas saspēle, bet arī jābūt efektīvam uzbrukuma noslēguma fāzē.

ULEB Eiropas kausa nākamajā kārtā BK Ventspils savā laukumā 15.decembrī vēlreiz tiksies ar Lauretana Biella.