Mūsdienās ceļot ar suni nav problēmu - ES ietvaros sunim nepieciešama tikai ES parauga pase ar norādi par izdarītajām vakcinācijām. Tomēr, pirms dodaties ceļojumā, noskaidrojiet, vai valstu prasības attiecībā uz dzīvnieku ievešanu tomēr neatšķiras. Latvijā atbildes uz šiem jautājumiem sniedz Pārtikas un veterinārais dienests: www.pvd.gov.lv.
Parasti nav problēmu ar suņa pārvadāšanu ar dažādiem transporta līdzekļiem. Daudzas aviosabiedrības ņem suņus gan salonā, piemēram, mazos sunīšus (dažādām aviokompānijām gan šāda suņa svars kopā ar konteineru/somu var atšķirties), gan bagāžā. Arī pārvietošanās ar suni ar prāmi nesagādā problēmas.
Mana pieredze liecina, ka atrast viesnīcu, kurā apmesties ar suni, nav sarežģīti. Jā, ir viesnīcas, kurām ir slikta iepriekšējā pieredze ar suņiniekiem, bet lielākā daļa viesnīcu īpašnieku saprot, ka suns viesnīcā ir tāda pati problēma kā, piemēram, bērns - var gadīties dažādi. Ir viesnīcas, kurās atļauts uzturēties ar maza izmēra sunīšiem (parasti ir norāde - līdz 5 kg). Es, rezervējot viesnīcu, parasti izvēlos tiešo saraksti ar viesnīcas personālu, lai obligāti noskaidrotu, vai konkrētus labi audzinātus suņus viesnīcā uzņems. Vienīgo reizi, kad Ungārijā rezervēju viesnīcu caur populāro interneta saitu TripAdvisor, īpašnieks mums viesnīcā neļāva apmesties. Viesnīcas saitā gan bija piezīmēta suņa ikoniņa, bet īpašnieka un mana izpratne par terminu «suns» bija atšķirīga. Īpašnieks bija domājis, ka suns ir ŠITAIS (norādot uz čivauvu man padusē), bet noteikti ne ŠIE - ieplešot acis uz diviem ridžbekiem mūsu raibajā kompānijā. Neko darīt - braucām tālāk un nakšņojām jaukā kempingā Horvātijā. Ir viesnīcas, kurās neņem piemaksu par suni (ļoti bieži daudzās Polijas viesnīcās), tomēr pēdējā laikā piemaksas Eiropas viesnīcās ir visur, sākot no pieciem eiro un uz augšu par katru galvu.
Parastās problēmas, ko suns var sagādāt personālam un tiem, kas apmetušies viesnīcā, protams, ir suņa nevēlēšanās palikt vienam - gaudošana (kamēr saimnieks ēd brokastis viesnīcas kafejnīcā) un laika īsināšana, kaut ko graužot vai demolējot numuriņā. Risinājumi ir dažādi - var suni neatstāt numuriņā vienu, bet var jau mājās trenēt viņu laiku, kamēr saimnieki devušies projām, palikt būrī un gulēt. Vienmēr jāatceras, ka ne visi būs sajūsmā par jūsu četrkājaino kompanjonu, tāpēc nav pieļaujams, ka suns jebkādā veidā traucē citiem.
Tas, kāds viesnīcas numurs paliks pēc jūsu ciemošanās ar suni, ir atkarīgs no jums. Ja suns ir radījis kādus postījumus, nevajag tos slēpt, bet gan atvainoties viesnīcas personālam un piedāvāt kompensāciju.