Japāna pieņēmusi glābēju un medicīniskā atbalsta komandas no 20 valstīm. Daudzskaitlīgākās bijušas no ASV, kas iesaistījusi arī Japānas teritorijā izvietotos bruņotos spēkus. Valsts nosūtījusi 144 glābējus un 47 atomenerģijas ekspertus. Divas komandas (155 cilvēki) nosūtīja Krievija, 134 glābējus un kodolekspertus - Francija.
Īpašu atbalstu valstij sniedz arī ANO Humānās palīdzības koordinācijas birojs, Starptautiskās Atomenerģijas institūta ekspertu komanda, kā arī ANO Pasaules pārtikas programmas pārstāvji.
Valstis palīdzējušas arī ar ziedojumiem. Japānā nogādātas visdažādākās lietas: apģērbi, pārtika, teltis, medikamenti utt. Piemēram, Lietuva ziedojusi 2 tūkstošus segu un 300 guļammaisu. Igaunijas valdība ziedojusi 200 tūkstošus eiro, plašu aktivitāti izrādījuši arī iedzīvotāji.
Mēneša laikā pēc katastrofas uzņēmumi no visas pasaules ziedojuši vai ar dažādu produktu un pakalpojumu palīdzību Japānai snieguši palīdzību aptuveni 277,5 miljardu dolāru apjomā, informē sociālo problēmu žurnāls Good. Piemēram, ir ziņas par suši restorāniem, kas par katru nopirkto suši daļu ienākumu ziedo Japānai. Kāda ASV elektronikas firma nosūtījusi uz Japānu zemūdens robotus kā palīgus glābšanas darbos.
The Japan Times uzskatījis gadījumus, kad cilvēki visā pasaulē inovatīvā veidā palīdzējuši Japānai. Kāda amerikāniete izveidojusi projektu Help Japan 1000 Birds Project un, pārdodot tūkstoti ar putniem rotātu ēdiena irbulīšu, ienākumus ziedojusi japāņiem. Kādas Meksikas pilsētas skolēni locījuši papīra dzērves un pārdevuši tās katru par vienu dolāru, savācot trīs tūkstošu dolāru ziedojumu. ASV tiek vākti divriteņi sūtīšanai japāņiem.