Šādos apstākļos ūdens līmenis Daugavā turpina celties, bet līdz kritiskajai atzīmei vēl esot tālu un pagaidām iedzīvotājiem neesot par ko satraukties. M. Hohlovs gan atzina, ka nevar paredzēt, kā notikumi upē risināsies tālāk naktī.
Kopumā brīvdienās ūdens līmenis citās upēs - Lielupē un Ventā - ir mazinājies, taču Daugavā ūdens līmenis turpina paaugstināties, informēja Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.
Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Daugavā strauji cēlies upes augštecē. Ledus iešana bija vērojama pie Piedrujas un Krāslavas. Hidrologi uzsver, ka lietus ietekmē ūdens līmenis upēs turpinās celties un arī ledus sega uz upēm turpinās sairt. Daugavā no upes augšteces turpinās ienākt ledus. Ja ledus, kas nāks no upes augšteces, brīvi varēs aizpeldēt, neizveidojot ledus sastrēgumus uz upes, tad situācija Daugavā būs mierīgāka, taču, ja izveidosies ledus sastrēgumi, tad vietām būs gaidāma straujāka ūdens līmeņa celšanās.
Lielupē ūdens līmenis turpina pazemināties gan pie Staļģenes, gan Jelgavas un Kalnciema, tikai pie Slokas ūdens līmenis nedaudz turpina paaugstināties. Arī Ventā pie Vendzavas turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās. Ledus sastrēgums izveidojies augšpus Aiviekstes grīvas, kur var būt ūdens līmeņa celšanās. Nedaudz straujāka ūdens līmeņa celšanās salīdzinājumā ar vakardienu vērojama Gaujā.
Naktī no sestdienas uz svētdienu ūdens līmeņa visstraujākās izmaiņas bijušas tieši Ogres upē, rezultātā evakuēti pat astoņi cilvēki, taču, cik ātri ūdens līmenis šai upē cēlās, tikpat ātri tas nokritās.