27 Eiropas Savienības dalībvalstis nāca klajā ar paziņojumu, kurā aicināja sākt varas maiņu Ēģiptē un nepieļaut, ka pret miermīlīgiem protestētājiem tiek lietots spēks. ASV amatpersonas in formēja, ka Vašingtona risina sarunas par politiskajām izmaiņām, kas ļautu saglabāt stabilitāti Ēģiptē.
Uzbrūk medijiem
Lai izvairītos no šonedēļ pieredzētās vardarbības, Kairas centrā un ap protestu epicentru - Tahrira jeb Atbrīvošanas laukumu - bija izvietots lielāks skaits karavīru, kas joprojām saglabāja mieru un turpināja pildīt novērotāju funkcijas. Lai nokļūtu laukumā, cilvēkiem vajadzēja tikt garām vairākiem kontrolposteņiem, vēsta aģentūra AP.
Arī piektdien pienāca ziņas, ka notikuši uzbrukumi žurnālistiem. Arābu ziņu kanāls Al Jazeera vēstīja, ka «slepkavnieku bandas» uzbrukušas tās birojiem. Viens no birojiem aizdedzināts un sabojāts aprīkojums. Ēģiptes lielākās opozīcijas kustības Musulmaņu brālība mājaslapas veidotāji informēja, ka piektdien viņu redakcijā iebrukuši policisti un arestējuši 10 žurnālistus.
Par spīti tautas un ārvalstu uzstājībai, H. Mubaraks paziņojis, ka negrasās atkāpties agrāk par septembri, jo viņš nevēloties, ka valsti pārņem haoss. Savā pirmajā intervijā kopš protestu sākuma pagājušajā otrdienā Ēģiptes prezidents apgalvo, ka viņa aiziešanas gadījumā pie varas tiktu Musulmaņu brālība, kas deklarējusi islāma likumu ieviešanu valstī.
Viņa teikto noraida viens no protestu līderiem Muhammeds el Barādeī. «Iedoma, ka valstī varētu būt haoss, ir raksturīga diktatūrām,» viņš sacīja sarunā ar BBC. «Viņš domā, ka viņa aiziešana nozīmēs valsts sabrukumu.»
Milzu zaudējumi
Lai gan Ēģiptes protestos pārsvarā piedalās sekulāri noskaņota jaunatne, Rietumiem naidīgās Irānas garīgais un faktiskais līderis Alī Hāmeneī slavēja «islāma atbrīvošanās kustību», kas esot uzplaukusi arābu pasaules lielākajā un nozīmīgākajā valstī. «Ēģiptes armijai ir jāaizsargā protestētāji un jākoncentrējas uz cionistu ienaidnieku,» teikts A. Hāmeneī paziņojumā.