Videi draudzīgā tehnoloģija ļauj gaismas elementus iestrādāt faktiski jebkurā materiālā, pat lokanā. Tādējādinākotnē vairs nebūs vajadzības pēc spuldzēm. Gaismu varēs izstarot uz griestiem, sienas, grīdas vai mēbelēm uzklātas diodes, kas patērē ļoti maz enerģijas.
OLED laboratorijās pierādījusi sevi kā perspektīva tehnoloģija, taču ieviešanai ikdienas lietošanā ir divi lieli šķēršļi - dārga izgatavošana un salīdzinoši īss mūžs. Pirms diviem gadiem nodibinātā Velsas kompānija Lomox Limited nupat saņēmusi 450 tūkstošu mārciņu finansējumu no Lielbritānijas valdības fonda, lai paātrinātu OLED tehnoloģijas attīstību. «Mēs esam pieteikuši septiņus patentus, ar kuru palīdzību novērst šo problēmu,» žurnālam New Scientist apgalvoja Lomox vadītājs Kens Leisijs. Viņš uzsver, ka velsiešu laboratorijās topošās diodes darbošoties ilgāk nekā dienasgaismas lampas, bet displeji būšot ilgdzīvotāji kā šķidro kristālu ekrāni. Pirmās jaunās paaudzes diodes nonākšot tirgū ap 2012.gadu un būs paredzētas galvenokārt ielu apgaismošanai.
Mērījumi rāda, ka vienāda gaismas daudzuma iegūšanai OLED diodes patērē 2,5 reizes mazāk elektrības nekā enerģiju taupošās spuldzes. Zinātnieki aplēsuši, ka visu spuldžu aizstāšana ar diodēm ļautu līdz 2020.gadam samazināt oglekļa dioksīda izplūdes apjomus pasaulē par 2,5 miljoniem tonnu gadā.