Pašlaik skolotāja alga pirms nodokļiem ir vidēji 250 latu par vienu darba likmi (21 kontaktstunda), taču viņiem vēl ir iespējas papildus saņemt piemaksas par likmē neiekļautajiem darbiem, piemēram, klašu audzināšanu, kuru apjoms gan var būt mainīgs. Tas, cik lielas piemaksas skolotāji saņem, ir atkarīgs gan no viņu pasniegtā mācību priekšmeta, gan no katras pašvaldības finansiālajām iespējām - tajās, kurās ir daudz skolēnu un lielas skolas, pedagogiem iespējams saņemt krietni lielākas piemaksas nekā izdzīvojušo lauku skolu skolotājiem. Dažas pašvaldības spējušas pārdalīt resursus un palielināt arī skolotāju algu - dažviet skolotāji par vienu darba likmi saņem nevis 250 latu, bet Ls 280 vai 290, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēde Ingrīda Mikiško.
Pagājušajā mācību gadā Latvijas pedagogs par vienu darba likmi un papildu atalgojamajiem darbiem saņēma vidēji Ls 391, informē IZM. Jaunajā mācību gadā skolotāju atalgojums varot būt nedaudz lielāks, jo prognozējams, ka skolēnu skaits būs par dažiem tūkstošiem samazinājies, savukārt finansējums, kas paredzēts pedagogu algām, nemainīsies - tas nozīmē, ka vienam skolēnam sekos nedaudz vairāk naudas nekā iepriekš. M. Gruškevics gan uzsver, ka «pilnīgi droši algas likme netiks paaugstināta», un skolotāju atalgojums varētu pieaugt tikai uz piemaksu rēķina. Tomēr pašvaldībās, kuras joprojām nav veikušas nepieciešamās reformas un sakārtojušas skolu tīklu, skolotāju atalgojuma pieaugums varētu būt nebūtisks, jūtamāks tas būšot tajās pašvaldībās, kuras veidojušas lielākas skolas un piepildītākas klases.
I. Mikiško stāsta, ka arodbiedrība gatavojas diskusijai par to, vai nebūtu jāmaina pedagogu algu aprēķināšanas sistēma, pārejot uz 40 stundu darba nedēļu kā citās profesijās. Par to, ka IZM ir uzņēmusi šādu kursu, jau pērnvasar informēja izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS). «Virziens nav mainījies,» T. Koķe Dienai norāda pēc gada. Pašlaik IZM izstrādājot skolotāju amata aprakstus, lai šādu sistēmu ieviestu, un tādā gadījumā skolotāja darba pienākumus vairs nesaistīšot tikai ar mācību stundu vadīšanu, kā tas pagaidām nereti notiekot. Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas viceprezidente Ineta Tamane stāsta, ka viņas vadītās Ogres 1. vidusskolas darba kārtības noteikumos jau aprakstīti skolotāju pienākumi un tiek veikta darbalaika uzskaite, lai iekļautos 40 stundu darba nedēļā, taču viņa nenoliedz, ka būtu nepieciešama vienota sistēma visās Latvijas skolās, lai par vienu un to pašu darbu varētu saņemt vienādu samaksu. T. Koķe norāda, ka pāriet uz 40 stundu darba nedēļu skolotājiem varētu līdz 2013. vai 2014. gadam, taču neesot izslēgta iespēja eksperimentāli pārbaudīt sistēmu arī ātrāk, izmantojot Eiropas struktūrfondu finansējumu.