«Iesniedzēji norādīja, ka viņiem nav pretenziju pret kaimiņu, tādēļ policijai nebija pamata sākt kriminālprocesu,» atteikumu pamatoja Valsts policijas Zemgales reģiona Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Indulis Surkulis. Arī no agresīvā vīrieša cietušie kaimiņi atzīst: «Mēs tiešām apliecinājām, ka mums nav mantiska rakstura pretenziju pret vīrieti, jo no viņa vienkārši nav ko paņemt, taču dzīvot pastāvīgās bailēs par savu drošību mēs arī nevaram.» Pārpratums radies mantisku pretenziju trūkuma dēļ, taču par to, ka nodarījumā saskatāmas trīs noziedzīgu nodarījumu pazīmes - draudi nogalināt, huligānisms un svešas mantas bojāšana -, policija ar pārbiedētajiem kaimiņiem, kuru starpā lielākoties ir pensijas vecuma ļaudis, nerunāja.
Diena jau ziņoja, ka Valentīns aprīļa sākumā, nesen kā atgriezies mājās pēc ārstēšanās kursa Daugavpilī, kādā naktī Jēkabpilī, staigādams pa daudzdzīvokļu mājas trim stāviem, ar cirvi cirta kaimiņu dzīvokļu durvīs, skaļi lamājās un draudēja visus nogalināt.
Tiesu psihiatrijas eksperte Anita Apsīte norādīja: «Ja tiesa pieņem lēmumu par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu, pacients mediķu uzraudzībā atrodas tik ilgi, kamēr tiek uzskatīts par bīstamu sev un apkārtējiem. Taču, tiklīdz pacients ir apārstēts un nekas neliecina, ka viņš varētu kādu apdraudēt, šī persona no slimnīcas tiek izrakstīta,» situāciju paskaidroja A. Apsīte. Ja pacients specializētajā ārstniecības iestādē atrodas, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, viņa atrašanās laiks slimnīcā nav ierobežots. Ja tiesas nolēmuma nav, pacients atgriežas ierastajā vidē uzreiz pēc ārstēšanās kursa beigām pāris mēnešu laikā. Lai tiesa varētu lemt par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļiem, ir nepieciešams sākt kriminālprocesu.
«Mēs vērsīsimies policijā atkārtoti, jo nevēlamies dzīvot bailēs par savu un savu mazbērnu dzīvību,» apstiprināja Valentīna kaimiņiene Ārija Treimane.