Astrīda Kārkliņa
Sunim ir ne tikai smuks purniņš, kas patīk cilvēkiem, bet arī lieli zobi. Mēs ignorējam, ka tas ir dzīvnieks, kuram vajag uzmanību, kurš ir jāaudzina un kurš pats neizaug par sociāli tīkamu sabiedrības locekli. Suns nezina manieres, viņš nesaprot valodu, vadās tikai pēc instinktiem. Lai audzinātu, ir jāzina metodika, kā to darīt, to zina apmācīts cilvēks. Piemēram, agrāk bija populāras suņu skolas.
Solvita Vība
Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes vadītāja
ASV patversmēs un audzētavās izvērtē katru suņu metienu, katru suni pārbauda, vai viņam nav nosliece uz agresivitāti, ārā no patversmes neizlaiž nevienu suni, kurš būtu apdraudošs. Ārvalstīs, kad iegādājas suni, suņu skola ir nepieciešamība, cilvēki paši vēlas, lai viņu suņi ir paklausīgi, mierīgi. Latvijā ir pieprasījums pēc nikniem suņiem. Neiedomājas, ka tas var apdraudēt arī ģimeni.
Zaiga Kļaviņa
Kinoloģe
Viens no risinājumiem varētu būt apmācība. Pie manis ir bijuši cilvēki, kuriem ir četrus mēnešus vecs kucēns, kurš ir ļoti nervozs, var iekost. Tādos gadījumos iesaku saimniekiem tomēr sunim vilkt uzpurni. Jāatceras arī, ka suns ir dzīva būtne, viņam vajag saimnieka uzmanību. Nedrīkst būt tā, ka suns atrodas tikai pie ķēdes iežogotā teritorijā. Tādos apstākļos viņš arī var kļūt agresīvs.