Tā ir ne tikai mūzikas, bet arī mākslas skola. Tur ir gleznas pie sienām. Tas rada patīkamu atmosfēru muzicēšanai. Uz koncertu nāk skolēni, pasniedzēji, tā ir erudīta publika, kas pārzina opusus, kurus es atskaņošu. Dažus no skaņdarbiem varbūt spēlē paši skolēni. Tas piešķir koncertam jaunas vērtības. Turklāt skolā varu spēlēt brīvāk, es tur jūtos nepiespiestāk nekā, piemēram, Lielajā ģildē. Spēlējot ar šo brīvības sajūtu, izdodas pārliecinošāk nodot klausītājiem savas idejas - to, ko gribi teikt katrā skaņdarbā. Uztraukums pirms atbildīga koncerta mēdz ierobežot šo brīvību un idejiskas improvizācijas elementu, kas ietver noskaņojumu, krāsas un intonācijas, kuras var mainīties koncerta laikā,» stāsta Andrejs.
Pirmajā daļā skanēs Baha prelūdija un fūga, Lista opusi un etīdes. Otrajā daļā - Mocarta sonāte, Ravela Scarbo no cikla Nakts Gaspārs un Lista sonāte fantāzija Pēc Dantes lasījuma. «Programmā ir gan Mocarta prieks, gan Baha cēlums, gan Lista virtuozitāte,» piebilst pianists.
A. Osokins jau otro gadu studē Karaliskās mūzikas akadēmijā Londonā. Jūnijā - eksāmeni, un tad būs saņemts maģistra diploms. «Vēl gadu palikšu akadēmijā Londonā brīvajā programmā. Ja atradīšu motivāciju un saistošu tēmu, rakstīšu doktora disertāciju. Gribas spēlēt arvien vairāk koncertu, meklēšu šīs iespējas. 29. martā man bija koncerts prestižajā Londonas koncertzālē Wigmore Hall. Protams, es vēlētos tur atgriezties. Aktīva koncertdarbība ir labs stimuls paplašināt repertuāru. Kamēr man nav 30 gadu, jāturpina piedalīties konkursos. Kaut gan konkursi ir ļoti specifiska, subjektīva lieta. Pieņemot, ka pianisti nodarbojas ar mākslu, nevis vienkārši kustina pirkstus, kā lai vērtē viņu sniegumu? Mākslu nevar tā novērtēt. Kā var salīdzināt gleznas? Vienam patīk Monē, citiem - Šagāls un Rafaēls. Taču konkursi sniedz atpazīstamību. Ja sanāk psiholoģiski pareizi tiem sagatavoties, tā ir arī profesionālā izaugsme un motivācija daudz strādāt.»
Rudenī Rīgā plānots Andreja Osokina solokoncerts, kas būs veltīts Šūmaņa un Šopēna 200 gadu jubilejai. Šī muzikālā tēma turpināsies decembrī koncertā Latvijas Nacionālajā operā: Andrejs atskaņos Šopēna klavierkoncertu mi minorā, savukārt viņa tēvs pedagogs, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Sergejs Osokins spēlēs Šūmaņa klavierkoncertu la minorā.