Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Neatlikt uz pēdējo brīdi

Pirmo no trijām iespējām izšķērdēja, vēl divas palikušas. Rīgas Dinamo Gagarina kausa izcīņas 1. kārtā pēc zaudējuma Maskavā turienes Dinamo saglabā vadību sērijā ar 3:2. Iekļūšanai nākamajā kārtā nepieciešamas četras uzvaras. Ceturtdien pulksten 19.30 spēles sākums Arēna Rīga. Tiešraide LTV7.

Pagaidām mājas laukums rīdziniekiem sērijā bijis veiksmīgs, jo izcīnītas divas uzvaras ar 5:1 un 2:1 papildlaikā. Iepriekšējā 1:3 zaudētajā mačā Maskavā mājinieki izskatījās svaigāki. Iespējams, tāpēc trešdien Rīgas Dinamo treneri Juliuss Šuplers, Artis Ābols un Viktors Ignatjevs izlēma spēlētājiem dot atpūtu. Uz ledus Piņkos trenējās tikai rezervisti. Jāņem arī vērā, ka pēc otrdienas spēles komanda ar līgumreisu mājās atgriezās jau pēc pusnakts.

Viena daļa hokejistu brīvajā dienā apmeklēja ārstus un masierus. Par savainojumu nopietnību izslēgšanas spēļu laikā treneri runā izvairīgi. Pēc Dienas rīcībā esošās informācijas, ceturtdien laukumā plāno atgriezties ceļgala savainojumu apārstējošais uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs. Toties spēlēt vēl nebūs gatavs aizsargs Arvīds Reķis, kurš arī bija devies kopā ar komandu pēdējā izbraukumā. Lielākā neziņa ir par Marku Hartiganu. Cirkšņa trauma ir ļoti nepatīkama, jo tās ārstēšanai labākās zāles ir pilnīga atturēšanās no vārīgās vietas noslogošanas. Pēdējo spēli vārtus sargājis Mikaels Telkvists, kuram, labi aizvadot divus periodus, trešā sākumā neizdevās atvairīt metienu gandrīz no laukuma apmales. Paredzams, ka Telkvistu nomainīs Kriss Holts. Pagaidām sērijā abi rīdzinieku vārtsargi, pēc statistikas rādītājiem, ir pārāki par Maiklu Gārnetu, kurš vienatnē uz saviem pleciem iznes spēļu smagumu. Telkvists atvairījis 92,3, Holts - 91,8 un Gārnets - 88,3 procentus metienu.

Iepriecina Rīgas Dinamo spēlētāju noskaņojums koncentrēties tikai spēlei. Piemēram, uzbrucējs Lauris Dārziņš pēc iepriekšējā mača, kad rīdzinieki līdz 23. minūtei jau bija iekrājuši 10 soda minūtes, uz Sport Express jautājumu par soģiem atbildēja: «Mēs neraudāsim par sliktu tiesāšanu. Lai to dara pretinieks.»

Pamācošs sveiciens maskaviešiem, kuri zaudētajās spēlēs neapmierinātībā dancoja ap tiesnešu brigādi.

Trešdien KHL Sporta un disciplinārā komisija lēma, ka par uzbrukumu Brokam Troteram, iesitot pa galvu, pēc gūtajiem vārtiem otrdienas spēlē Jurijam Babenko jāpiešķir 2+10 soda minūtes. Spēles ratu gan atpakaļ neatgriezt.

Vienīgi jācer, ka nākamās spēles tiesneši ņems vērā savu priekšgājēju kļūdas un strīdīgās epizodēs būs lojālāki Rīgas Dinamo.

Austrumu konferencē trešdien Ņeftehimik trešo reizi apspēlēja regulārā čempionāta uzvarētājus Omskas Avangard ar 4:1. Sērijā vadībā Ņeftehimik ar 3-2. Nākamā spēle notiks Ņižņekamskā. Hantimansijskas Jugra vārtos Edgars Masaļskis spēlē pret Magņitogorskas Metallurg (3:4) stājās 9. minūtē pie rezultāta 0:2. Sērijā rezultāts 3-2 Metallurg labā.

Pievērs uzmanību

Sērijā rezultāts ir 3:2 Rīgas Dinamo labā. Bija arī 3:1. Gagarina kausa izcīņā vēl neviena komanda no 1:3 rezultāta sērijā nav atspēlējusies
Rīgas Dinamo sastāvā pēc vienas izlaistas spēles ceļgala savainojuma dēļ plāno atgriezties uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs
Maskavas Dinamo sastāvā bīstamākais ir Leo Komarovs, kurš piecās spēlēs iekrājis (6 (4+2)) rezultativitātes punktus. Rīdziniekiem ražīgākie ir Broks Troters - 5 (2+3), Lauris Dārziņš - 5 (1+4) un Sandis Ozoliņš - 5 (0+5).