Tik masveidīgas sacensības jaunajiem sportistiem notiks pirmo reizi. Tās organizē Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kas segs izdevumus (ēšana, dzīvošana, transports) sacensību mājvietā. Līdz šim jaunie sportisti sacentušies reģionos. Latvijas censoņi regulāri startē Eiropas jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kas notiek reizi divos gados gan ziemā, gan vasarā. Šīs sacensības no darba kārtības netiks svītrotas, taču pasaules jaunatnes 1. olimpiskās spēles hierarhijā acīmredzot ņems virsroku.
«Tieši tagadējais SOK prezidents Žaks Roge bija iniciators Eiropas jaunatnes olimpiskajām spēlēm. Redzot, kā tas darbojas, tiek sākts šis projekts,» par pasaules jaunatnes olimpisko spēļu iedibināšanu izstāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Āķe-Vīksne. «Salīdzinot ar lielajām olimpiskajām spēlēm, šajās sportisti sacensību mājvietā būs no sākuma līdz beigām un ne tikai sportos, bet arī piedalīsies lekcijās par olimpisko kustību, vērtībām un principiem. Jaunieši kļūs par olimpiskajiem vēstnešiem savu vienaudžu vidū, kad atgriezīsies. Sportiskais rezultāts vienmēr ir ļoti noteicošs, taču šoreiz tas nav galvenais. Jauniešiem jāsaprot, ja grib kļūt par olimpiskajiem čempioniem, šī nebūs tā vieta.» Singapūrā SOK visu centīsies pasniegt tā, lai pēc panākumiem tur jauniešiem neliktos, ka virsotne sportista karjerā jau sasniegta. Vienkārši runājot, lai zods nav gaisā.
Kvalificēties šīm sacensībām neesot bijis viegli, Dienai atzina Olimpisko sacensību aģentūras valdes loceklis Juris Titovs. «Katram reģionam bija noteikts kvotu skaits, lai kopējais dalībnieku skaits nepārsniegtu 3600. Piemēram, Eiropai bija tikai viena kvota 3000 metru skrējienā, bet septiņas šķēpmešanā.» Raugi, diezin vai daudz Eiropas jauno skrējēju būtu gatavi allaž izturīgo afrikāņu uzdotajam tempam. Taču pavērsies pavisam cita aina, ja runās par šķēpmešanu, kur toni nosaka eiropieši. Piemēram, vieglatlētikā bijušas tikai vienas atlases sacensības Maskavā. Cita iespēja kvalificēties netika dota. Vienu valsti drīkst pārstāvēt ne vairāk kā 78 sportisti. Piemēram, šo punktu pilnībā izmantojusi ASV un Krievija. Kopā būs pārstāvji no 205 valstīm.
Dalību kvalifikācijā sedza SOK, bet ceļa izdevumi uz Singapūru gulstas uz LOK pleciem. LOK naudas avots ir gan valsts, gan sponsoru maciņš.
Svarcēlājs Artjoms Žerebkovs un šķēpmetējs Intars Išejevs esot galvenās Latvijas cerības uz godalgām, atzina Ilze Āķe-Vīksne.