Vajag tikai atcerēties trīs gadus - 1985., 1995. un 2005. -, un jebkurā snobiskā pasākumā varēsiet paspīdēt. Taču vēl labāk, ja varat skaļi aicināt visus nogaršot «piektā» gada bordo (sarkano) un ar skaistu žestu novietot pudeli apskatei uz galda. Droši pamēģiniet. Uz jums pilnīgi noteikti skatīsies citādāk. Ja vēlaties atstāt vēl graujošāku iespaidu, papildiniet teikto, piebilstot, ka labprāt atnestu arī 2009. gadu salīdzināšanai, bet tas diemžēl vēl nav sapildīts pudelēs (2009. gadu bordo uzskata par gadsimta ražas gadu, bet tas tik tiešām vēl nav sapildīts pudelēs un glabājas mucās).
Ir dažas lietas, kas jums būtu jāzina par 2005. gada bordo. Pirmkārt: vai jums ir bērni, kas dzimuši šajā gadā? Ir? Ko tad jūs vēl gaidāt? Apstaigājiet Latvijas vīna bodes, pakonsultējieties un iepērciet šā gada vīnu. Nolieciet tumšā un vēsā vietā, glabājiet un atveriet atvašu desmitajā vai astoņpadsmitajā dzimšanas dienā. Ticiet man, tas jums ļoti patiks. Labs bordo un it sevišķi 2005. gads var stāvēt un gatavināties ļoti ilgi. Nu, līdz desmitajai dzimšanas dienai noteikti, ja nevarat sagaidīt astoņpadsmito.
Otrkārt, 2005. gada bordo ir dārgs. Dārgākie eksemplāri maksā tikpat, cik vienkāršs auto. Bet ne jau par to ir stāsts. Aizmirstiet par tiem dārgajiem eksemplāriem un pameklējiet kaut ko no vienkāršā gala, kas ir pietiekami plaši pārstāvēts arī Latvijā. Izcilos gados arī neprestižo piļu brūvējumiem ir visaugstākā raudze. Turklāt par pilnīgi citu, saprātīgu cenu. Treškārt, ja plānojat baudīt 2005. gada vīnu jau tagad (nevis glabāt vēl desmit gadus), es ieteiktu sadraudzēties ar dekanteri jeb vīna karafi. Ja vien spējat atcerēties un sanāk laika, pārlejiet vīnu karafē vismaz stundu pirms lietošanas. Kā jau visi jauni vīni, 2005. gada vīns, tikko no pudeles izliets, var būt satraukts, nīgrs vai kašķīgs. Karafe jaunus vīnus prot labi nomierināt. Pēc īsa brīža vīns kļūs maigāks, zīdīgāks, smaržīgāks un visādi citādi daudz baudāmāks.
Chᅢᄁteau Saint-Poly, St.-ᅢノmilion Grand Cru, 2005 ir atradums lielveikalā. Vienkāršs labā krasta Bordo par pieņemamu cenu un bez pārsteigumiem. Merlot vīnogas dominance nozīmē zemeņu ievārījuma un plūmju nianses garšā. Ļoti baudāms ķiršu tabakas aromāts. Šis konkrētais eksemplārs vēl ir ļoti jauns, tātad karafe pilnīgi noteikti noderēs. Šis vīns vislabāk iederēsies grillēšanas pasākumā kopā ar gaļas ēdieniem. Chᅢᄁteau Lalande Borie, St.-Julien, 2005 ir no otra Bordo krasta - no kreisā krasta. Ar Cabernet Sauvignon dominanci. Ar dižciltīgu izcelsmi, vēsturi, īpašniekiem un vīndarīšanas metodēm. Ja kādreiz gadīsies piedalīties slavenajā Medokas maratonā, skriesiet arī cauri Borī pils vīna dārziem. Lalande Borie noteikti varat uzglabāt, lai gan tas ir ļoti baudāms jau tagad. Šā vīna lielisko īpašību pamatā - upeņu smarža, garša, pēcgarša. Baudiet!