«Mēs sagaidām, ka kohēzijas fondi tiks saglabāti. Ir tik svarīgi padarīt solidaritāti reālu, lai izlīdzinātu mūsu attīstības līmeni,» pirms ES līderu sarunām par nākamo ilgtermiņa budžetu nepieciešamību turpināt finansēšanu izskaidroja B. Komorovskis. Viņa pusē nostājusies arī Čehija, Slovākija un Ungārija.
Sagaidāms, ka ES 2014.-2020. gada budžets būs ap vienu triljonu eiro. Patlaban spēkā esošajā 2007.-2013. gada budžetā kohēzijas fondiem novirzīti 35% no visiem līdzekļiem, kas lielākoties nonāk Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs. Taču tagad lielie maksātāji Vācija, Francija, Lielbritānija un Itālija vēlas samazināt fondu. Ekonomiskās krīzes dēļ arī šīm valstīm nācies apcirpt izdevumus un politiķiem ir aizvien grūtāk paskaidrot vēlētājiem, kādēļ jāsamazina pensijas, ja valsts var atļauties miljoniem eiro novirzīt svešiniekiem.
«Mēs vienojāmies par nepieciešamību saglabāt stingru kohēzijas politiku,» Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozo masu medijiem apstiprināja, ka sadzirdējis Polijas prezidenta aicinājumu. Viņš savulaik kā Portugāles premjers pats cīnījies par ES reģionālo finansējumu.