Lai arī vēl svētdienas pēcpusdienā precīzs apmeklētāju skaits nebija zināms, organizatori jau tagad lēš, ka apmeklējums salīdzinājumā ar pērno vasaru audzis par 30%, un apgalvo, ka festivāls notiks arī nākamgad - tiesa gan, paredzētas vairākas izmaiņas. «Zaudējumus cietuši neesam, taču nopelnījuši - arī ne,» festivāla organizators Ģirts Majors stāsta, ka, lai arī turpmāk varētu piedāvāt kvalitatīvus māksliniekus ar vārdu, biļešu cena būs jāceļ - pagaidām tiek plānots, ka nākamgad tās varētu kļūt aptuveni par 5 latiem dārgākas. Vairāk gan ne, ņemot vērā tirgus situāciju. Izmaiņas būs arī festivāla koncepcijā - turpmāk lielāka uzmanība tiks pievērsta kaimiņvalstu muzikālajām norisēm, festivāla māksliniekus meklējot gan Lietuvā un Igaunijā, gan Krievijā. Taču noteikti būšot arī pasaules mēroga _hedlaineri_. Tuvākajā nākotnē, bet, visticamāk, vēl ne nākamgad, plānots festivāla norisēm pievienot vēl vienu dienu.
Ar sponsoru palīdzību
Ceturtais Positivus piektdienas pēcpusdienā tika atklāts ar pašmāju eklektiskā roka apvienības Triānas parks uzstāšanos, uzdodot pasākumam enerģisku un krāsainības pilnu toni, kas nerima līdz noslēgumam svētdienas rītā. Mūziķi uzstājās uz trīs - Tele 2, Cēsu alus un I Love You - skatuvēm, dažādas norises no deju paraugdemonstrējumiem un mūzikas instrumentu apguves stundām līdz dažādu novirzienu teātru izrādēm piedāvāja Garnier Fructis dabas skatuve, izsmalcinātu kino programmu - Nordea kino skatuve, trakas dejas līdz rītausmai - Red Bull Music Academy… Nenoliedzami, dažādu korporatīvo simbolu pārpilnība valdīja visā festivāla teritorijā - varēja gan pieteikties pensijai, gan tikt pie kāda dzēriena trauka. Kā norādīja Ģ. Majors - ja nebūtu šo sponsoru piesaistes, biļešu cenas, visticamāk, būtu citādas (šogad vidējā biļešu cena bija Ls 29). Turklāt tie arī nodrošina dažādas festivāla norises. Nozare.lv ziņo, ka festivāla budžets šogad bijis 700 000 latu, kas ir vairāk nekā pērn.
Muzikāli bagātīgi
Festivālu viena no lielākajām priekšrocībām - dienas kārtību vari veidot sev pats atkarībā no personīgajām vēlmēm un noskaņojuma. Eiropas lielāko festivālu organizatori pat norāda - nav vērts censties savākt maksimālo muzikālo pieredzi, joņojot no vienas skatuves uz otru, tā vietā labāk baudīt atmosfēru un visu, ko pasākums var piedāvāt. Līdz ar to katram pieredze arī Positivus būs unikāla un nesalīdzināma. Cits būs bijis sajūsmā par ironijas pilnajiem MTV laureātiem, lietuviešiem Happyendless, cits par panciskajiem The Gin Riots vai pašmāju Goran Gora. Gājienu ar zirdziņu izdarījuši Positivus apmeklētājiem jau no iepriekšējiem gadiem pazīstamā britu sapņainā roka pārstāvji The Leisure Society, ierodoties festivālā ar vēl divām apvienībām, kuras izveidojuši šīs formācijas pārstāvji - The Climbers un Sons of Noel and Adam. Izvēlētās muzikālās intonācijas robežās festivāla organizatori piedāvāja patiešām bagātīgu izvēles klāstu, sākot no sapņainās Alises Jostes un spriganās Lady Daisey līdz progresīvā postroka pārstāvjiem ASIWYFA un piektdienas vakara hedlaineriem - kosmiskajiem UNKLE live.
Spožākais zvaigžņu sastāvs - festivāla otrajā dienā. Piektdienas vakarā apmeklētāji klimta no vienas skatuves uz otru un lielākas ovācijas izraisīja nevis galvenie mākslinieki uz lielās skatuves, bet gan pašmāju Astro'n'out, savukārt sestdien lielākās ļaužu masas devās tieši Tele 2 skatuves virzienā, lai redzētu amerikāņu izaicinošo diskogrupu Scissor Sisters un britu grandus Muse, kas šovasar uzstājas vai visos nozīmīgākajos mūzikas festivālos visā pasaulē. Ja arī ekstravagantais trio šoreiz neatveda pilnu skatuves komplektāciju, iztiekot ar alternatīvu un vienkāršāku risinājumu, muzikāli pašmāju klausītājiem nebija jājūtas apdalītiem - festivālam punktu uz «I» uzlika patiesi grandiozs uznāciens.