Ja nebūšot papildu 45 miljonu latu veselības aprūpei, «cilvēki mirs», sacīja ministre. Sēdē debates bijušas asas, taču ministres atbildes uz jautājumiem nekliedēja bažas par neproporcionālo veselības aprūpes finansējuma sadalījumu - kāpēc finansējums slimnīcām samazināts par divām trim reizēm, ja citām pozīcijām tas cirpts mazāk. Priekšlikumus, kā organizēt veselības aprūpi krīzes apstākļos, sēdē iesniedza Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).
Zaļie zemnieki uzskata - lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu slimnīcām esošā veselības aprūpes budžeta ietvaros, jānovirza finansējums septiņu miljonu latu apmērā no primārās un sekundārās palīdzības. Tikpat naudas slimnīcām arī varētu iegūt, samazinot kvalitātes atbilstības, ekonomiskā novērtējuma un tirgus uzraudzības programmu, aģentūru un veselības veicināšanas pasākumu izdevumus. Deviņi miljoni «atbrīvotos», pārskatot kompensējamo medikamentu sarakstu. Saeimas spīkers Gundars Daudze (ZZS) norādīja - vajadzētu pārstrukturēt budžetu, un, ja «naudas tiešām nepietiek, tad var lemt par to, ka finansējums ir jāpalielina». Par šiem priekšlikumiem B.Rozentāle plāno izteikties koalīcijas padomē nākamnedēļ.
Premjers Valdis Dombrovskis (JL) pēc sēdes teica, ka šonedēļ gaidāma papildu koalīcijas politiķu tikšanās ar veselības nozares speciālistiem, kuri pārstāv partijas. «Izdiskutēsim iespējamos veselības aprūpes budžeta pārdales priekšlikumus, tai skaitā ZZS frakcijas,» sacīja premjers. Tāpat arī būšot diskusija par vēstulē ar Starptautisko Valūtas fondu paredzētā atbalsta iespējamu novirzīšanu, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību maznodrošinātajiem.