Par iniciatīvu platformas manabalss.lv virzīto ierosmi veikt grozījumus Saeimas kārtības rullī deputāti lems piektdien. Lai gan atbalstu šiem grozījumiem izteikušas Vienotības, Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, kā arī Saskaņas centra (SC) Saeimas frakcijas, SC pārstāvis I. Pimenovs uzskata, ka priekšvēlēšanu laiks tomēr nav piemērots šādas iniciatīvas virzīšanai. Viņš norādīja, ka pēdējos 10. Saeimas darba mēnešos nekādi nopietni lēmumi netiks pieņemti. «Tagad visi lēmumi Saeimā tiek virzīti, lai balstītu savu politisko kapacitāti,» atzina I. Pimenovs.
Providus pētniece Iveta Kažoka, kura konsultējusi manabalss.lv veidotājus, atzina, ka arguments par to, ka Saeima pašlaik ir lemtnespējīga, nav nopietns. «Kamēr Saeima nav atlaista un ir divarpus mēnešu līdz vēlēšanām, jāapstiprina sabiedrībai vēlamas lietas,» sacīja I. Kažoka. Viņa arī norādīja, ka šādu grozījumu nepieņemšana liecinātu par deputātu nevēlēšanos dot iespēju saviem vēlētājiem paust savu viedokli, kas būtu pretrunā ar elementāriem demokrātijas principiem.
Vienotības deputāte Lolita Čigāne, kas ir viena no grozījuma likumprojekta iesniedzējām, uzskata, ka šāda iniciatīva ļautu jautājumiem, kurus sabiedrība atzīst par nozīmīgiem, nonākt līdz Saeimai. «Tas ir mazs būtisks solis, lai padarītu pilsoņus līdzdalīgākus,» sacīja L. Čigāne. Deputāte atzina, ka viņai ir grūti paredzēt, vai grozījumi tiks pieņemti, tomēr rezultāts parādīs, vai deputāti vēlas Saeimu padarīt pieejamāku.
Arī I. Kažoka norādīja, ka šādi grozījumi nepieciešami, lai veicinātu sabiedrības iesaisti. «Tas ir spēcīgs simbolisks solis, kas mazinātu plaisu starp sabiedrību un varu,» teica I. Kažoka. Paši iniciatīvas ierosinātāji savā mājaslapā norādījuši, ka šāda iespēja ļautu Latvijas iedzīvotājiem izteikt savas idejas un attīstītu pilsoniskās līdzdalības spējas, kā arī ļautu ievēlētajiem tautas priekšstāvjiem uzzināt par lielām sabiedrības grupām svarīgiem jautājumiem.
Pēc oligarhu kapusvētku pasākuma Daugavmalā internetā izveidotā platforma manabalss.lv saņēmusi jau vairāk nekā 30 iniciatīvu, aģentūrai BNS stāstīja platformas veidotāji Jānis Erts un Kristofs Blaus. Sākotnēji autorizēties savas iniciatīvas pieteikšanai varēja triju banku klienti, bet tuvākajā laikā to varēs jau sešu banku klienti. «Sabiedrībai šis laiks būtu jāizmanto. Tas ir laiks, kas stiprinātu demokrātiju Latvijā un sabiedrības tiesības. Jo lielāks atbalsts parādīsies, jo lielāka būs politiskā griba to realizēt, īpaši pirms vēlēšanām,» sacīja J. Erts. Savu ideju manabalss.lv var pieteikt, reģistrējoties caur internetbanku. Tad to izskata eksperti, lai iniciatīva būtu visiem skaidra un saprotami formulēta.