Politiskais lēmums par to, vai likt bērniem sākt skolas gaitas no sešu gadu vecuma visās Latvijas skolās, varētu būt tikai pēc programmas izmēģināšanas, tātad ne ātrāk kā nākamvasar.
Precīzu skolu drosminieču skaitu VISC pārstāve Kristīne Ilgaža atsakās nosaukt, sakot, ka pēdējie pieteikumi VISC vēl nav sasnieguši. Taču viņa norāda, ka pieteikumu skaits noteikti pārsniedz 30, kas ir vairāk nekā vajag, jo programmas aprobācijā plānots iesaistīt 10 skolas un 10 bērnudārzus. Tās atlasot, būtiski esot nodrošināt dažādu novadu un pilsētu skolu pārstāvniecību, esot svarīgi, lai kāda no tām arī īsteno pirmsskolas izglītības programmu mazākumtautību skolēniem. Eksperimentā piedalīties varēs tikai tās skolas, kurās jau ir sešgadniekiem piemērota vide, akcentē K. Ilgaža. Šīm izglītības iestādēm tikšot nodrošināti atbilstoši mācību līdzekļi un skolotāju tālākizglītība, taču citu finansiālu atbalstu skolas nesaņemšot. VISC jau esot rēķinājies, ka gribētāju piedalīties eksperimentā būs vairāk, tāpēc tagad tiekot plānots, kā iesaistīt arī tās skolas un bērnudārzus, kas nebūs 20 sešgadnieku apmācības programmas aprobētāju skaitā.
Publiski jau izskanējušas vecāku bažas par plānoto eksperimentu. No K. Ilgažas teiktā izriet, ka eksperimentā neviens pret savu gribu netiks ievilkts - skolām vispirms jāiegūst vecāku piekrišana atvases iesaistīšanai šajā programmā. Vecāki arī uzdevuši jautājumu, vai bērni, kuri būs pabeiguši jauno programmu, mācīsies 1. klasē vai uzreiz tiks pārcelti 2. K. Ilgaža stāsta, ka bērni pēc programmas beigšanas mācīsies 1. klasē, jo skolu mērķis esot tikai izmēģināt nevis 1. klases, bet sešgadīga bērna mācību saturu. Līdz šim nebija strikti reglamentēts, kas sešgadniekam jāapgūst - bija tikai rekomendācijas, ko varēja izmantot ļoti brīvi un tā rezultātā bērni skolas solā nonāk «ļoti dažādi», vieni pirmsskolas programmu pabeiguši, jau protot lasīt, bet citiem tas vēl nav iemācīts. Tiesa, nav izslēgts, ka jaunā programma ar laiku kļūs arī par 1. klases mācību saturu, ja tiks pieņemts tāds politisks lēmums. Tādā gadījumā pašreizējo 12 klašu mācību saturs, visticamāk, tiks pārkārtots tā, lai to varētu apgūt 11 gados.
Kamēr nebūs zināmi aprobācijas rezultāti, lēmums par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma netiks pieņemts, sola izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) pārstāve Agnese Korbe. Tātad to varētu pieņemt ne ātrāk kā nākamvasar, kas savukārt izslēdz iespēju, ka sešgadnieki 1. klasē varētu mācīties jau no 2011. gada 1.septembra, jo šādām pārmaiņām jāsagatavojas savlaicīgi, secināms no A. Korbes teiktā.