Kāpēc ne? Ja tik daudzi tēvzemieši jau tikuši pie labi atalgotiem amatiem Kaspara Gerharda vadītās Satiksmes ministrijas pārraudzītajās kapitālsabiedrībās, kādēļ lai I.Mantiņš, kurš savulaik TB/LNNK vārdā uzraudzīja privatizācijas procesus, būtu izņēmums?
TB/LNNK ir uzsvērti Latvijas «patrioti», kam neiet pie sirds doma, ka par valsts karoga neizkāršanu varētu sodīt tikai tad, ja karogu apzināti vai neapzināti piemirsts izkārt jau otro reizi gada laikā. Un sods arī pārāk niecīgs - tikai 30 latu. Tādēļ viņi vērsīsies pie Valsts prezidenta, prasot, lai nupat pieņemtie Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumi, kas paredz šādu soda mīkstināšanu, tiktu nosūtīti otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.
Tēvzemieši, lūk, skaidri zinot, ka karogu neizkāršanas iemesls esot klaja necieņa pret Latvijas valsti. Iespējams, savu reizi tā arī ir.
Bet ir tik neskaitāmi daudz iemeslu, kādēļ arīdzan patiesi patriotiski noskaņots cilvēks varētu neizkārt karogu. Kādam politiski represētam sirmgalvim varbūt vienkārši pietrūkst fiziskās varēšanas. Vēl kāds to karogu izkāris ap 10 no rīta un tikai, saņemot paziņojumu par administratīvā soda piemērošanu, uzzina, ka pašvaldības policija pārkāpumu - karoga neizkāršanu - konstatējusi jau plkst.9.27. Ej nu pierādi, ka karogs tomēr ticis izkārts.
Jā, demonstratīva karoga neizkāršana droši vien var liecināt par necieņu pret valsti. Ja karogu neizkar 4.maijā vai 18.novembrī. Un par sistemātisku karoga neizkāršanu var sodīt, bet sodam jābūt saprātīgam. Par karoga neizkāršanu var uzlikt kaut 1000 latu lietu naudas sodu, bet bailes no barga soda vairos cieņu pret valsti? Droši vien, ka nē!
Ir citas lietas, kuras cieņu pret valsti varētu sekmēt. Piemēram, labas pārvaldības iedzīvināšana. Un politiskās elites atteikšanās no ieražas valsts kapitālsabiedrības pārvērst par uzturlīdzekļu izmaksātājiem partiju spicēm pietuvinātiem cilvēkiem. «Astoņkājus» nevar un nedrīkst slēpt aiz karogiem.