SVF Fiskālo lietu departamenta tehniskās misijas ziņojumā norādīts, ka centrālo valsts iestāžu algu fonds ir sasniedzis punktu, pēc kura samazinājumu veikšanu var turpināt tikai pēc funkcionālas analīzes. Savukārt pašvaldību algu fondu vēl ir iespējams samazināt, it sevišķi - ņemot vērā teritoriālo reformu. SVF arī atgādina, ka valsts kapitālsabiedrības kopumā ir bijušas pasargātas no samazinājumiem.
Starptautiskie aizdevēji arī norāda, ka ir jāpārskata valsts kapitālsabiedrību saraksts, lai mainītu statusu tiem uzņēmumiem, kas veic no valsts budžeta finansētas valsts pārvaldes funkcijas. Statuss būtu jāmaina arī tiem valsts uzņēmumiem, kas, visticamāk, ilgtermiņā nedarbosies ar peļņu. Šādas izmaiņas nodrošinātu pārredzamu finanšu pārvaldību.
SVF arī norāda, ka ietaupījumu varētu gūt, mainot ceļu uzturēšanas programmas un subsīdijas pasažieru autobusu pārvadājumiem. Valsts izdevumus iespējams aizstāt ar ES fondu līdzekļiem, kas ceļu uzturēšanā ļautu būtiski ietaupīt. Tehniskās misijas pārstāvji uzskata, ka taupīt varētu arī, pakāpeniski samazinot autobusu maršrutus.
Tautas partijas līderis Andris Šķēle trešdien izplatīja paziņojumu, ka SVF iesakot pārveidot tādas valsts kapitālsabiedrības kā valsts teātri un bibliotēkas par nevalstiskām organizācijām, kurām jāspēj pašfinansēties. Viņš uzskata, ka tas faktiski nozīmē teātru un bibliotēku slēgšanu un eiropeiskas nacionālas valsts pamatu graušanu. Šīs bažas noraida kultūras ministrs Ints Dālderis (JL). «Esmu ticies ar SVF ekspertiem un panācis viņu izpratni par to, ka valsts dibinātajām nacionālajām kultūras iestādēm arī turpmāk ir jāsaņem valsts budžeta dotācija, valsts dibinātajām kultūras iestādēm ir jāpaliek valsts īpašumā un valsts kapitālsabiedrību statuss ir patlaban labākais to pārvaldes mehānisms. Ilgākā budžeta plānošanas termiņā SVF iesaka apsvērt iespējas valsts nodokļu politiku plānot tā, lai sekmētu sponsorēšanas un mecenātisma tradīcijas, kas veicinātu privātā kapitāla piesaisti kultūras nozarei,» ministru citē LETA.