Pavasarī pirms 10. Saeimas vēlēšanām šīs neziņas dēļ K. Šadurskis svārstījās - gaidīt, kad viņu uz darbu aicinās EP vai startēt vēlēšanās. Izvēloties vēlēšanas, viņš izrādījās ieguvējs, jo, no pēdējās vietas Latgales sarakstā paceļoties uz otro, kļuva par deputātu un var turpināt parlamentāro darbu Saeimas sekretāra statusā.
Iepriekšējā sasaukumā Latvijai EP bija deviņas deputātu vietas. Bet, stājoties spēkā Nicas līgumam, to skaits saruka līdz astoņām. Pēc tam, kad tika ratificēts Lisabonas līgums, ne tikai mūsu valstij, bet vēl vienpadsmit valstīm palielinājās vietu skaits: Spānijai - četras, Austrijai, Francijai un Zviedrijai - katrai pa divām, un Bulgārijai, Itālijai, Maltai, Nīderlandei, Polijai, Slovēnijai un Apvienotajai Karalistei - katrai pa vienai deputāta vietai.
Vienīgā valsts, kam deputātu vietu skaits tiks samazināts, būs Vācija, kas zaudēs trīs deputātu vietas, jo saskaņā ar jauno līgumu maksimālais vienas valsts deputātu skaits ir 96. Tomēr, tā kā pašreizējie 99 Vācijas deputāti saglabās savas pilnvaras, deputātu vietu skaits uz laiku pieaugtu līdz 754. Lai to izdarītu, bija nepieciešamas izmaiņas Lisabonas līgumā. Taču tās iespējams pieņemt tikai tad, ja tiek ratificētas visās 27 ES dalībvalstīs.
Latvija šīs izmaiņas jau ir ratificējusi. Tas noticis arī vairākās citās valstīs. Tomēr, tā kā lielāko daļu ES valstu šis jautājums neskar vai arī to EP deputātu skaita palielināšanās proporcionāli nav tik nozīmīga, tās ar ratificēšanu nesteidzas. Īsti ieinteresētas šajā procesā ir tās valstis, kurām ir neliels EP deputātu skaits, bet tādas ir tikai piecas.
Diena no neoficiāliem avotiem uzzināja, ka visticamāk 18 jaunie EP deputāti uz Briseli došoties tikai 2012. gadā. Tradicionāli kārtējā sasaukuma vidū, kad EP nostrādājis divarpus gadus, notiek pārmaiņas gan Eiroparlamenta vadībā, pārvēlot priekšsēdētāju, gan komitejās un citās jomās. Tāpēc tas būtu piemērotākais laiks arī jaunu deputātu ienākšanai.
K. Šadurskim paredzēts iesaistīties Eiropas Tautas partijas (ETP) politiskajā grupā, kur patlaban strādā 264 deputāti, tostarp trīs (Krišjānis Kariņš, Sandra Kalniete un Inese Vaidere) no Latvijas.