Nejaušais karalis
I.fon Uraha vectēvs Vilhelms fon Urahs savulaik dažus mēnešus pabija Lietuvas karaļa godā, jo Pirmā pasaules kara beigu posmā lietuvieši stratēģisku apsvērumu dēļ uzticēja viņam šo godu. 1918.gada jūlijā V.fon Urahs tika pasludināts par Lietuvas karali Mindaugu II, tomēr šis tituls viņam bija tikai dažus mēnešus, jo jau 1918.gada novembrī kļuva skaidrs, ka vācu karaļa pakalpojumi Lietuvai nebūs vajadzīgi.
Mūsdienās lielākā daļa lietuviešu neko nav dzirdējuši par Mindaugu II, jo šim vēstures faktam nebija pievērsta pietiekama uzmanība. Ziņas par Mindaugu II izskanēja pirms dažiem gadiem, kad Lietuvā viesojās Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Toreiz vēsturnieki centās sameklēt radniecīgas saites starp Elizabeti II un Lietuvas karaļiem.
V.fon Urahs par Lietuvas karali kļuva apstākļu sakritības rezultātā. Kā stāsta vēsturnieks Toms Baranausks, viņam palīdzēja Lietuvas valsts veidotāju politiskie manevri Pirmā pasaules kara beigās.
1917.gada līgums ar Vāciju radīja bažas, ka Lietuvai neizdosies nosargāt neatkarību un šī teritorija tiks pievienota Vācijai. Lai novērstu šāda scenārija īstenošanu, Vācijā tika atrasts Virtembergas grāfs V.fon Urahs, kurš tika atzīts par tiešu Lietuvas valdnieka Ģedimina pēcteci.
Monarhistu sapnis
Lietuvas Padome, kas bija pasludinājusi Lietuvas neatkarību, pieņēma lēmumu, ka labākā valsts iekārta būtu konstitucionālā monarhija. V.fon Urahs kļuva par Mindaugu II; lietuvieši pieprasīja, lai viņš dzīvotu Lietuvā un iemācītos lietuviešu valodu. Tiesa gan, Mindaugs II tā arī nepaspēja pārcelties uz Lietuvu, jo 1918.gada novembrī lietuvieši saprata, ka Vācija zaudējusi karu un neliks šķēršļus Lietuvas neatkarībai. Lietuvieši atteicās no V.fon Uraha pakalpojumiem, bez troņa palikušais karalis 1928.gadā nomira Itālijā.
V.fon Uraha mazdēls Inigo ir rezerves virsnieks, pašlaik Vācijā pilda mežsarga pienākumus. Vizītes laikā Lietuvā viņš izteicās, ka būtu gatavs uzņemties karaļa pienākumus. «Ja man piedāvātu šo amatu, es būtu tam gatavs,» teica I.fon Urahs. Viņš iecerējis uzlabot lietuviešu dzīves līmeni, pievērst lielāku uzmanību vides aizsardzības un zaļās enerģija» jautājumiem.
I.fon Urahs paspējis tikties ar Lietuvas amatpersonām, ieskaitot Seima deputātus no valdošās koalīcijas partijām. Tomēr ideja par monarhijas atjaunošanu Lietuvā ir tikai dažu monarhistu rozā sapnis, nevis reāls priekšlikums, kas varētu gūt sabiedrības vairākuma atbalstu.