Veicināsim Latvijā ražotu pārtikas produktu patēriņu, īpašu uzmanību pievēršot bioloģisko un nišas produktu, kā arī importu aizstājošu produktu ražošanai.
Veicināsim kredītresursu un valsts garantiju pieejamību lauksaimniecības sektoram ES finansēto projektu īstenošanai.
Pārskatīsim nacionālo subsīdiju programmas, izvērtējot programmu efektivitāti un pārdalot līdzekļus jaunām programmām.
Skaidri nodalīsim atbalstu ražojošām saimniecībām no neražojošiem apsaimniekotājiem.
Atbalstīsim mazo un vidējo uzņēmumu kooperāciju lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozarēs, veicinot efektīvu ražošanu, pārstrādes uzņēmumu dibināšanu un produkcijas realizāciju.
Atbalstīsim mazo un nerentablo saimniecību pārprofilēšanos uz citiem darbības veidiem, lai saglabātu ekonomisko aktivitāti un apdzīvotību lauku teritorijās.
Veicināsim lauksaimniecības, meža, zivsaimniecības un citu saistīto nozaru nevalstisko organizāciju līdzdalību pozīcijas par Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni aizstāvēšanā un citu nozarēm būtisku jautājumu apspriešanā.
Nepieļausim ne valstij piederošo mežu, ne to apsaimniekotāju privatizāciju.
Nodrošināsim meža nozares nacionālo konkurētspēju un meža kapitāla vērtības saglabāšanu, veicināsim koksnes plašāku izmantošanu un tās dziļāku pārstrādi.
Turpināsim zvejas flotes sabalansēšanu ar pieejamajiem zivju resursiem.
Īstenosim drošas un kvalitatīvas pārtikas aprites politiku, veicinot augstu sabiedrības veselības līmeni un patērētāju tiesību aizsardzību.