Dienesta pārbaude ir pabeigta, taču tās rezultāti nav vēl apstiprināti, jo jāprecizē dažas detaļas, piemēram, cik tālu no notikuma vietas stāvējušas dienestu mašīnas. Tomēr tādu pārkāpumu, par kuriem glābējus būtu disciplināri vai kā citādi jāsoda, neesot bijis, skaidro I. Vetere.
Galvenais secinājums esot tāds, ka glābēji ir strādājuši atbilstoši reglamentam un pakļāvuši riskam savu dzīvību, lai glābtu citas. VUGD priekšnieks Ainars Pencis skaidro, ka glābēji izmantojuši izbīdāmās kāpnes, neraugoties uz to, ka avarējušais deltaplāns tām varētu uzkrist virsū. Citu iespēju vienkārši nav bijis, tāpēc viņi riskējuši, ziņo LETA.
Iepriekš medijos izskanējusī informācija, ka glābēji esot necienīgi izturējušies pret cietušajiem un pat ņirgājušies par viņiem, kā arī rīkojušies pārlieku gausi, neesot apstiprinājusies. Ja policija pieprasīs dienesta pārbaudes materiālus, ugunsdzēsēji tos nodošot likumsargiem.
Jau ziņots, ka A. Pencis, aizstāvot glābējus, apgalvoja, ka kopš viņu ierašanās līdz brīdim, kad no koka nocēla režisoru, pagāja tikai 53 minūtes. Šīs ziņas esot apstiprinājusi arī dienesta pārbaude.
Jāatgādina, ka 2. oktobra pēcpusdienā Daugavpils novada Tabores pagastā gar Daugavu lidojošais deltaplāns aizķēra koku galotnes un avarēja. Deltaplāna pilots un K. Streičs pēc avārijas palikuši karājoties kokā aptuveni 18 metru augstumā, bet pilots vēlāk avārijā vainoja problēmas ar motoru. K. Streičs mira pēc nogādāšanas slimnīcā.