Laika ziņas
Šodien
Migla

Aleksandrs Lukašenko

Lukašenko cenšas atriebties Eiropas Savienībai

Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko turpina meklēt paņēmienus, lai pēc iespējas sāpīgāk atbildētu Eiropas Savienībai uz sankcijām, kas noteiktas pret Minsku. Viņš uzsvēris, ka Baltkrievija negrasās piepūlēties, lai apkarotu nelegālās migrācijas maršrutus uz Lietuvu, kas lielā nelegālo ieceļotāju pieplūduma dēļ bija spiesta izsludināt ārkārtas stāvokli un mudināt Eiropas Savienību iesaistīties situācijas risināšanā. Tāpat viņš vēlas aizliegt kravu tranzītu no ES uz Krieviju un Ķīnu, sākotnēji rosinot vērsties pret Vācijas preču tranzītu.

14 gadu cietumsods Lukašenko sāncensim

Baltkrievijas Augstākā tiesa piespriedusi 14 gadu cietumsodu un 46 miljonu rubļu naudassodu opozicionāram baņķierim Viktoram Babariko, kurš pirms vairāk nekā gada tika aizturēts, kad devās reģistrēt savu kandidatūru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, vēsta Deutsche Welle. Spriedums nav pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Protaseviča draudzenes tēvs lūdz Lukašenko apžēlot meitu

Baltkrievijā 23.maijā pēc Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas aizturētā opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča draudzenes Krievijas pilsones Sofijas Sapegas tēvs Andrejs Sapega vērsies pie Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko ar lūgumu apžēlot meitu.

Lukašenko režīms cenšas salauzt oponentus

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma represijas pret oponentiem kļūst aizvien nežēlīgākas. Par to liecina gan opozīcijas aktīvista Stepana Latipova mēģinājums izdarīt pašnāvību tiesas zālē, gan informācija, ko slepus savam advokātam izdevies nodot maijā apcietinātajam Krievijas pilsonim Jegoram Dudņikovam, gan pēc 20 dienu ilga ieslodzījuma atbrīvotā Deutsche Welle korespondenta Aleksandra Burakova stāstītais.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide