Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Otrdiena, 9. augusts
Madara, Genoveva, Genovefa

Apdrošināšana

Apdrošinātājs: laikus pieņemts saprātīgs lēmums ļautu ietaupīt resursus gan valstij, gan uzņēmējiem

Panākot Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) prettiesiski aprēķinātās iestāšanās naudas piemērošanas atcelšanu, apdrošināšanas akciju sabiedrībai Balcia Insurance SE ir izdevies aizstāvēt gan transportlīdzekļu vadītāju intereses, gan pievērst sabiedrības uzmanību labas pārvaldības prakses ievērošanai valsts pārvaldē, uzskata Balcia valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Apdrošinātājs: Cīņa pret konkurentiem ir svarīgāka nekā patērētāju interešu ievērošana

Laikā, kad energoresursu cenu kāpuma dēļ finansiāli cieš gan mājsaimniecības, gan arī uzņēmumi, ir nepieņemami turpināt uzturēt prettiesisku situāciju transporta līdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) tirgū un mākslīgi sadārdzināt OCTA polišu cenas, uzskata apdrošināšanas akciju sabiedrības “Balcia Insurance SE” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Jauna pieeja un izrāviens dzīvības apdrošināšanā

Covid-19 un ar tās apkarošanu izraisītā iedzīvotāju paradumu maiņa kļuvusi par mūsdienu ekonomikas spoguli. Kamēr daļa tautsaimniecības nozaru ir nonākušas dziļā krīzē, tikmēr citas aizvien spēj ģenerēt izaugsmi. Līdzīgi procesi ir novērojami arī apdrošināšanā – kamēr ar pārvadājumiem un ceļošanu saistīto apdrošināšanas veidu parakstītās prēmijas sarukušas, tikmēr dzīvības un veselības apdrošināšanā ir vērojams kāpums. Pieaugot ekonomiskajai nenoteiktībai pasaulē un rodoties grūtībām paredzēt tālāko attīstību, lielāka interese ir arī par dažādu risku apdrošināšanu. Par to, kādas norises piedzīvojis apdrošināšanas tirgus Covid-19 pandēmijas laikā, stāsta kompānijas Ergo valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse.

Cer uz lielākām prēmijām

Covid-19 atnākšana ir izraisījusi krasus kontrastus apdrošināšanas tirgū – daļa sektoru piedzīvojusi kritumu, bet vienlaikus atsevišķos segmentos ir vērojams apjomīgs kāpums. Apdrošināšanas tirgus norises var uzskatīt par ekonomikas spoguli.

Izaugsme nebūs strauja

AAS Balta valdes priekšsēdētājs Īans Kenedijs intervijā Rūtai Kesnerei.

Izaugsme paver ceļu jauniem pakalpojumiem

Latvijas ekonomikas atgūšanās no iepriekšējās finanšu krīzes notiek jau teju desmitgadi, bet iepriekšējos divos gados valsts ekonomikas pieaugums bija īpaši vērienīgs, rēķinot gan absolūtos skaitļos, gan arī pēc izaugsmes tempiem. Tas nozīmē, ka vismaz daļai sabiedrības, ja arī ne visai sabiedrībai, rocība kļuvusi lielāka nekā iepriekš, kas rada iespēju vai pat nepieciešamību pēc plašāka pakalpojumu klāsta.

Šogad OCTA apdrošinātājiem ļāvusi nopelnīt jau 6,22 miljonus

Latvijas apdrošināšanas sabiedrības no transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas šogad deviņos mēnešos guvušas peļņu 6,221 miljona eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2017. gada attiecīgajā periodā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide