Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ēnu diena

Skolēni iepazīst farmaceita darbu Mēness aptiekās visā Latvijā

Šodien Latvijā mīlētākā farmācijas zīmola aptiekās vairāk nekā 40 skolēni iepazinās ar farmaceita un farmaceita asistenta nozīmīgo darbu, kas tik svarīgs, lai iedzīvotāji jebkuros apstākļos saņemtu padomu veselībai, farmaceitisko aprūpi, zāles un citas medicīnas preces. Karjeras izglītības programmas Ēnu diena ietvaros ēnot farmaceitus skolēni šodien bija ieradušies Mēness aptiekās Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Liepājā, Aizputē, Siguldā, Smiltenē, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Daugavpilī u.c.

No šodienas skolēni var sākt pieteikties Ēnu dienai

No šodienas, 1. marta sākusies skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai, kas norisināsies 4. aprīlī. Kā liecina izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia aptauja, šogad Ēnu dienā plāno piedalīties ap 88% skolēnu. Vairāk nekā puse (54%) aptaujāto skolēnu atzīst, ka par savu nākotnes profesiju vēl domā, bet 52% norāda, ka dalība Ēnu dienā palīdz tiem profesijas izvēlē.

Izziņo šī gada Ēnu dienas datumu un aicina darba devējus sākt publicēt vakances

Šogad, 4. aprīlī, notiks izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. No šodienas ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas. Otro gadu pēc kārtas Ēnu dienas partneris ir mazumtirdzniecības tīkls Maxima Latvija, kā arī atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte.

Mēness aptieka: Latvijas skolēniem patiesi interesē, kā strādā farmaceiti

Mēness aptiekās Rīgā, Olainē, Jelgavā, Ogrē, Madonā, Smiltenē, Dobelē, Saldū un Liepājā 31 skolēns, piedaloties karjeras izglītības programmā “Ēnu diena”, guvis priekšstatu par farmācijas uzņēmumu darbinieku nozīmīgo lomu, lai iedzīvotāji maksimāli jebkuros apstākļos saņemtu farmaceitisko aprūpi, zāles un citas medicīnas preces. Uzņēmuma pieredze liecina, ka nereti jaunieši tā pirmo reizi pārliecinās par farmaceita darba ikdienu, sāk plānot tālākās studijas un apzināties, cik jau pašreiz svarīgi skolā labi apgūt ķīmiju, bioloģiju, svešvalodas un citus priekšmetus. Latvijas skolēniem patiesi interesē, kā strādā farmaceiti, palīdzot cilvēkiem justies labāk un viņi būtu gatavi apgūt šo profesiju.

Visā Latvijā norisinās Ēnu diena. Pieprasītākā profesija – policijas inspektors

Trešdien, 5. aprīlī, visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 1997 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 10 991 vakanci. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad - policijas inspektors, ierindojot aiz sevis iepriekšējo gadu līderi - programmētāja vakanci.

Vairāk nekā 70% skolēnu šogad plāno piedalīties Ēnu dienā

Ap 76% skolēnu plāno šogad, 5. aprīlī piedalīties Ēnu dienā, liecina izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia veiktā Latvijas skolēnu karjeras aptauja. Visvairāk aptaujāto savas profesijas izvēli plāno saistīt ar medicīnas nozari (20%), kā nākamās populārākās nozares norādot kultūru un mākslu (11%) un informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT), kas interesē 10% aptaujas dalībnieku. Otrdien, 7. martā, sākas skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai, kas norisināsies vairākās kārtās.

Izziņo šā gada Ēnu dienas datumu un aicina darba devējus sākt publicēt vakances

Šogad 5. aprīlī notiks izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. No 24. janvāra ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā Enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas. Šogad Ēnu dienu iedvesmo un atbalsta mazumtirdzniecības tīkls Maxima Latvija.

Visā Latvijā norisinās Ēnu diena; pieprasītākā profesija - programmētājs

Šodien, pēc divu gadu pārtraukuma, visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Ēnotājus šogad ar dažādām profesijām iepazīstina 1827 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 6362 vakances. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad - programmētājs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide