Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Francija

Franču zvejnieki bloķē britu preču plūsmu pār Lamanša kanālu

Protestējot pret Lielbritānijas atteikšanos izsniegt vairāk licenču zvejniecībai britu ūdeņos, franču zvejnieki piektdien bloķējuši Kalē ostu, neļaujot tajā iebraukt diviem prāmjiem, uz kuriem atrodas kravas automobiļi un pasažieri.

Makrons: Francija atsāks atomelektrostaciju būvniecību

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien pavēstīja, ka Francija atsāks atomelektrostaciju būvniecību, lai apmierinātu augošās prasības pēc enerģijas un risinātu izaicinājumus vides jomā.

Francijas politikas melnais gulbis

Oktobra sākumā Francijā tika publiskoti sabiedriskās domas izpētes kompānijas Harris Interactive jaunākās aptaujas rezultāti, kas radīja bumbas sprādzienam līdzīgu efektu. Saskaņā ar tiem par otru populārāko politiķi – iespējamo Francijas prezidenta amata kandidātu 2022. gada aprīlī gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās – kļuvis 63 gadus vecais, par labējo radikāli uzskatītais televīzijas raidījumu vadītājs, publicists un rakstnieks Ēriks Zemūrs.

Džonsons un Makrons zvejas strīdu neatrisina

Domstarpības par franču zvejnieku tiesībām turpināt savu rūpalu britu teritoriālajos ūdeņos Lamanša šaurumā nav izdevies atrisināt pat visaugstākajā līmenī.

Francija ievieš plastmasas iepakojuma aizliegumu

Cenšoties ierobežot plastmasas iepakojuma daudzumu, kas nonāk atkritumos, Francijas valdība paziņojusi, ka no nākamā gada janvāra aizliegs izmantot plastmasas iepakojumu lielas daļas augļu un dārzeņu tirdzniecībā, vēsta France24. com. Valdība publicējusi ap 30 augļu un dārzeņu veidu sarakstu, kurus no 1. janvāra nedrīkstēs iepakot plastmasas izstrādājumos. To vidū ir puravi, baklažāni, lielie tomāti, āboli, banāni, apelsīni. Šis saraksts tiks papildināts līdz 2026. gadam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide