Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -9 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Ilmārs Rimšēvičs

ES Tiesas ģenerāladvokāte pieļauj Rimšēviča kā ECB padomes locekļa imunitātes atcelšanu

Bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, kurš kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu apsūdzēti par koruptīvām darbībām un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, šajā lietā imunitāte kā Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes loceklim varētu netikt attiecināta, šādu viedokli paudusi Eiropas Savienības Tiesas (EST) ģenerāladvokāte Juliana Kokota, sniedzot juridisko vērtējumu saistībā ar šo krimināllietu.

Rimšēvičs jau 2013.gadā Taureņu pirtī Martinsonam stāstījis: ASV "taisās taisīt ciet" ABLV banku

Bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs jau 2013.gada pavasarī Taureņu pirtī stāstījis, ka ABLV Bank ir starp tām bankām, kuras grasoties taisīt ciet ASV. Šāda Rimšēviča saruna ar vairākos kriminālprocesos iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu ir lasāma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumā izbeigt pret Rimšēviču kriminālprocesu, kas tika sākts pēc ABLV līdzīpašnieka Ernesta Berņa iesnieguma. Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto, KNAB lēmumā pausts, ka Berņa sniegtajām liecībām par Rimšēviča prasītajiem 80 tūkstošiem eiro lobistiem neticēt neesot pamata, tomēr pierādīt to, ka prasītā summa bijis kukulis, birojs arī nevarēja.

KNAB nepierāda ABLV Bank vadības iesaisti korupcijā, lieta slēgta

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus ABLV Bank vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN), noskaidroja aģentūra LETA.

Rimšēvičs atbrīvojies no piejūras zemes kāpu zonā

Korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs īpatnējā darījumu ķēdē atbrīvojies no sev piederējušajiem astoņiem hektāriem zemes Baltijas jūras kāpu zonā Jūrkalnē, izpētot publiskos reģistrus, noskaidroja Diena. Prokurore Viorika Jirgena, kas tiesā uztur apsūdzību pret Rimšēviču un viņa korupcijas lietā iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu, Dienai uzsver, ka lietā arests uzlikts vēl citiem vērtīgiem īpašumiem, tādēļ notikušais neizslēdz iespēju Rimšēvičam notiesājoša sprieduma gadījumā kā papildu sodu piemērot mantas konfiskāciju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide