Laika ziņas
Šodien
Migla

Jaundzimušie

CSP: Pirmajā pusgadā mirušo divreiz vairāk nekā jaundzimušo

Šogad pirmajā pusgadā reģistrēti 16 778 mirušie, kas ir par 2759 jeb 19,7% vairāk nekā pagājušā gada sešos mēnešos un divreiz vairāk nekā jaundzimušo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati.

Sākta unikāla terapija

Jaundzimušo skrīninga pilotpētījumā laikus nosaka retas slimības diagnozi.

Rīgas Dzemdību namā piedzimuši trīnīši

Pirmo reizi kopš 2017.gada janvāra Rīgas Dzemdību namā piedzimuši trīnīši, aģentūru LETA informēja ārstniecības iestāde pārstāve Baiba Auzāne.

ASV piedzimis pasaulē mazākais bērniņš, kurš spējis izdzīvot

ASV Kalifornijas štata slimnīca trešdien paziņoja, ka pirms vairākiem mēnešiem, sverot tikai 245 gramus, ir piedzimis pasaulē mazākais bērniņš, kurš ir izdzīvojis. Meitenīte, kuru Sandjego slimnīcas darbinieki nosauca par Seibiju, piedzima, kad gestācijas laiks bija sasniedzis 23 nedēļas un trīs dienas. Parasti grūtniecība ilgst 40 nedēļas.

Kauņā piedzimuši "simtgades četrīši"

Kauņas klīnikā nākuši pasaulē četrīši - jaunai ģimenei no Panevēžas piedzimuši trīs puikas un meitenīte, turklāt divi brālīši ir identiskie dvīņi, vēsta laikraksts Kauno Diena. Kā izteicies Dzemdniecības un ginekoloģijas klīnika Dzemdību nodaļas vadītājs Vlads Gintauts, četrīšu piedzimšana jau pati par sevi ir rets gadījums, bet šos unikālos jaundzimušos, kas saviem vecākiem ir pirmie bērni, var droši saukt par simtgades četrīšiem.

Jaundzimušo skaits turpina kristies

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 14 680 bērni – ir par 1267 jeb 8% mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide