Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Naftas cena

Saudi Aramco kļūst par pasaules vērtīgāko uzņēmumu

Saūda Arābijas valsts naftas un dabasgāzes kompānija Saudi Aramco trešdien kļuva par pasaules vērtīgāko uzņēmumu, pārspējot ASV tehnoloģiju milzi Apple, jo augošās naftas cenas izraisīja šī uzņēmuma akciju cenu kāpumu, bet tehnoloģiju uzņēmumu akciju cenas kritās.

Enerģētisko alternatīvu meklējumos

Krievijas iebrukums Ukrainā novedis arī pie strauja energoresursu, tostarp degvielas, cenu kāpuma rietumvalstīs, un Eiropa šajā ziņā ir dramatiski atkarīga no Krievijas piegādēm. Kādas ir tās cerības atteikties no agresora enerģētiskajiem apskāvieniem un atgriezties pie patērētājiem pieņemamām cenām?

IEA: Naftas pieprasījums pasaulē atkal palielināsies no oktobra

Naftas pieprasījums pasaulē samazinājies trīs mēnešus pēc kārtas, ņemot vērā ar koronavīrusu inficēto cilvēku skaita pieaugumu Āzijā, taču sagaidāms, ka tas atkal palielināsies nākammēnes, otrdien paziņoja Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA).

Dārgākas naftas laiks

Globālais pieprasījums ļauj priecīgi saberzēt rokas naftas tirgus investoriem.

Nafta kļūst dārgāka

Līdzīgi daudziem citiem biržas tirgotajiem finanšu aktīviem arī nafta pēdējā laikā ir piedzīvojusi visai strauju cenu kāpumu. Daudzi faktori, kas veicina cenu pieaugumu šiem finanšu instrumentiem ir visai līdzīgi un pamatā saistīti ar globālās ekonomikas atgūšanos, tajā skaitā uzsāktā vakcinēšanās pret Covid-19, kas atkal paver iespēju cilvēkiem pulcēties un ceļot, lielākas ekonomiskās jaudas, kā arī centrālo banku īstenotie tautsaimniecības stimulēšanas pasākumi, kas samazina ieguldījumu atdevi konservatīvajiem ieguldījumu veidiem, tādējādi liekot investoriem meklēt riskantākas investīcijas, tajā skaitā uzņēmumu akcijas un naftas kontraktus

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide