Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Pētniecība

Jaunuzņēmējiem un pētniekiem šogad pieejamie valsts finanšu atbalsta instrumenti attīstībai

2022. gadā tiek likti pamatakmeņi tam, lai nākotnē valsts un fondu piešķirtais finansējums tiešā mērā palīdzētu sasniegt tehnoloģisko izrāvienu un inovatīvu uzņēmējdarbību, vienlaikus šis ir arī pārejas posms vēl pirms spēkā stājās jaunā perioda finansējums, tāpēc gan uzņēmējiem, gan zinātniekiem ir rūpīgi jāseko līdzi atvērtajām programmām un pieejamiem naudas līdzekļiem.

Pirmizrādi piedzīvo Anša Pūpola pētnieciski dokumentālā filma Lobisti

Ceturtdien 19. augustā plkst. 22.30 televīzijas kanālā Re TV būs skatāma žurnālista Anša Pūpola veidotās dokumentālās filmas Lobisti pirmizrāde. Jaunā dokumentālā filma spilgti parāda Saeimas lēmumu pieņemšanas aizkulises. Tas ir stāsts par pēdējā laikā slēptu interešu īstenošanu Saeimā – kā notiek lobisms farmācijā, tabakas industrijā, azartspēļu biznesā, cik viegli ir pārliecināt Saeimas deputātus par vienas vai otras grupas interešu iekļaušanu likumā.

Eiropas Pētniecības padomes vadītājs atkāpies no amata

Eiropas Savienības (ES) vadošās zinātnes organizācijas Eiropas Pētniecības padomes vadītājs Mauro Ferrari atkāpies no amata. Ferrari šajā amatā stājās tikai 1.janvārī, un viņa negaidītā atkāpšanās, domājams, palielinās spiedienu uz ES institūcijām, kas kritizētas par nesadarbošanos cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide