Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Rīga iff

Laiks ir vienmēr. Sākas astotais Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Šodien, 14. oktobrī, ar filmas Es piedzimu Rosellīni Latvijas pirmizrādi tiek atklāts jau astotais Rīgas Starptautiskā kino festivāla gads. Vairāk nekā 100 filmas 10 tematiskajās sadaļās, tostarp, konkursos – šoreiz kino svētki norisināsies ne vien Riga IFF "mājās", kinoteātrī Splendid Palace un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet arī Madonā, Valmiermuižā un tiešsaistē visas Latvijas teritorijā. Biļetes uz visiem Riga IFF seansiem atrodamas festivāla mājaslapā.

Dītrihai šo pasauli nesaprast. Intervija ar režisoru Fatihu Akinu

Jo sabiedrība ir garīgi veselāka, jo dārgāks ir alkohols, saka vācu kinorežisors Fatihs Akins (46), stāstot par pēckara paaudzi Vācijā un stereotipiem, kas valda attiecībā uz to. Arī viņa visjaunākais darbs – filma Zelta cimds par Hamburgas sērijveida slepkavu Fricu Honku un pēckara vācu paaudzi – ir smalka un pretrunu pilna. Latvijas pirmizrādi filma piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF) 24. oktobrī, bet nedēļu vēlāk nonāks arī kinoteātros.

Sapņu tulki

Rudens festivālu maratonu no 13. līdz 23. oktobrim turpina Rīgas Starptautiskais kinofestivāls.

Izkāpšana no rāmjiem

"Šogad mēs esam atvēzējušies un sarūpējuši plašu industrijas programmu," saka trešā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla jeb Riga IFF industrijas pasākumu kuratore Amanda Boka. Lielākais no industrijas notikumiem būs Riga IFF Forum, kas norisināsies 21. un 22. oktobrī. Pirmajā dienā ir ieplānotas Latvijas filmu projektu prezentācijas, lai palīdzētu šo darbu izplatīšanai ārpus Latvijas robežām.

Riga IFF laikā notiks lekcija par darbu ar aktieri filmēšanas laukumā

19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros no plkst. 10 līdz 11:30 Zirgu pastā norisināsies atvērtā lekcija un diskusija Darbs ar aktieri filmēšanas laukumā, kuru vadīs aktrise un aktiermākslas pasniedzēja Šarlote Munka (Charlotte Munck, Dānija), informēja pas

Katrīna Neiburga debitē ar dokumentālu īsfilmu Garāžas

Ar Katrīnas Neiburgas dokumentālās īsfilmas Garāžas pirmizrādi Splendid Palace, 13. oktobrī plkst.18, notiks pirmais Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ieskaņas pasākums, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kinosvētki ar pašcieņu

"Tāpat kā iepriekšējos divus gadus mēs turpināsim piedāvāt pasaules un Latvijas labāko kino un plašu pasākumu programmu," par Rīgas Starptautisko kinofestivālu (Riga IFF) saka tā dibinātāja un prezidente Aija Bērziņa un piebilst par kopējo attīstības plānu "katru gadu likt klāt kaut ko jaunu".

Rīga IFF ar katru gadu paplašinās pasākumu programmu

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), kas Rīgā norisināsies jau trešo gadu, katru gadu cenšas publikai piedāvāt ko jaunu. Šodien, 27. spetembrī, festivāla prezidente un dibinātāja Aija Bērziņa žurnālistiem sacīja, ka arī turpmāk festivāla piedāvājumu klāsts tiks paplašināts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide