Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šahs

Magnuss Karlsens nosargā pasaules šaha čempiona kroni

Piektdien, 10. decembrī Dubaijā notiekošajā pasaules šaha čempionāta mačā, uzvarot 11. partijā, savu pasaules šaha čempiona titulu ceturto reizi pēc kārtas aizstāvēja Magnuss Karlsens no Norvēģijas. Kroni Karlsenam neviens nepasniedza, bet par uzvaru norvēģim pieškirti 1,2 miljoni eiro un šaha čempiona kauss.

Šahisti atgriežas no Lielā Ķemeru tīreļa

Trešdien tika aizvadīta septītā no vienpadsmit kārtām Rīgā notiekošajā FIDE Chess.com Grand Swiss šaha turnīrā. Dienu iepriekš šahistiem bija brīvdiena, un liela daļa to pavadīja pastaigā Lielajā ķemeru tīrelī. Iespējams, mierīgā Latvijas purva ainava un svaigais gaiss bija nedaudz atslābinājusi šaha lielmeistarus, jo septītajā kārtā pie pirmajiem desmit līderu galdiņiem gandrīz visas partijas beidzās neizšķirti. Vienīgo rezultatīvo partiju izspēlēja viens no turnīra favorītiem Alireza Firoudža (Francija), kurš apspēlēja Jevgēniju Najeru (Krievija). Tā Firoudža kļuvis par turnīra līderi.

Krāpšanās starptautiskā šaha turnīrā? Jābūt pastulbam, lai kaut ko tādu darītu

Kad šahisti ierodas Hanzas peronā uz FIDE Chess.com Grand Swiss turnīru, viņiem jāatstāj telefoni un citas viedierīces speciālos skapīšos. Pēc tam katrs iziet drošības pārbaudi, ejot cauri skeneriem gluži kā lidostā. Godīgas spēles (Fair Play) tiesnešiem ir arī speciāli papildu skeneri. Kāpēc šāda piesardzība?

Garākā partija mūžā Latvijas lielmeistaram: Rīgā turpinās FIDE Chess.com Grand Swiss šaha turnīrs

Rīgā, Hanzas peronā, sestdien norisinās FIDE Chess.com Grand Swiss turnīra ceturtā spēles diena. Turnīrs, kurš sākās trešdien, ilgs līdz nākamās nedēļas svētdienai, kad pēc 11 kārtām tiks noskaidroti divi labākie šahisti no atvērtā turnīra, un viena labākā sieviete no sieviešu turnīra, kuri turpinās cīņu par iespēju iegūt pasaules šaha čempiona titulu.

Rīgā, ievērojot stingrus drošības pasākumus, notiks FIDE Chess.com Grand Swiss turnīrs

Ievērojot stingrus drošības pasākumus, klāt neesot skatītājiem, 26. oktobrī Rīgā, Hanzas peronā, sāksies starptautisks šaha turnīrs FIDE Chess.com Grand Swiss, kurā divu nedēļu laikā noskaidros, kuri no 164 dalībniekiem cīnīsies par pasaules šaha čempiona titulu. Turnīrs ir daļa no kvalifikācijas izcīņas cikla par pasaules šaha čempiona titulu, nosakot pretendentu mačam par čempiona titulu 2022. gada mačam ar tā brīža pasaules čempionu.

Bērziņš un Rogule kļūst par Latvijas čempioniem šahā

Piektdien, 24. septembrī, Rīgā noslēdzās Latvijas šaha čempionāts, un par uzvarētājiem vīriešiem kļuva starptautiskais meistars Rolands Bērziņš, bet sievietēm - lielmeistare Laura Rogule. Bērziņš par čempionu kļuva pirmo reizi, bet Rogulei šis ir jau 11. čempiones tituls.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide