Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Senioru Diena

Bez vaikstīšanās pa rugājiem

Līvija Mālniece sākusi iet pirtī, ziemā peldēt, pareizi domāt un ēst, un viss palēnām sakārtojies.

Rucavas vērtības iecēlusi saulītē

Ka tikšanās ar Sandru Aigari notiks tieši Rucavas Tradīciju namā Zvanītāji, ko tūrisma ceļvežos mēdz dēvēt arī par etnogrāfisko māju, nešaubījos: grūti uzskaitīt radošo ideju gūzmu, ko enerģiskā sieviete realizējusi, lai šī vieta izveidotos teju par Rucavas vizītkarti.

Krievāra tradīcijas turpinās!

Laikā, kad zemniekiem sācies jaunās ražas laiks, Bebru pagastā pieminēja izcilo lauksaimnieku un sporta entuziastu Jāni Krievāru, jo augusts ir viņa dzimšanas dienas mēnesis. Šogad viņam apritētu 90. mūža gadskārta, bet jau 19 gadu krietnais sava aroda pratējs un sporta tradīciju dibinātājs mēro aizsaules ceļu.

Pandēmija kā pēdējais piliens

Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un pētījumu uzņēmuma Norstat veiktajā aptaujā.

Annas dzīves skolas

Sīka, kustīga, šarmanta, arvien dzīvespriecīga – tādu es paretam Rēzeknē satieku savu kādreizējo skolas biedreni un novadnieci Annu Kapaču. Mūs vieno kopīga bērnība un skolas gadi vienā no labākajām lauku vidusskolām Latvijā – Nautrēnu vidusskolā. Nu jau mazā Anna ir vecmāmiņa trim mazbērniem, tomēr uz viņu ir grūti attiecināt vārdu "seniore". Viņa pati gan par to smej locīdamās – kas vārdam vainas –, un ir pārliecināta, ka ar saviem gadiem vajag sadzīvot. "Ticu, ka labākais vēl priekšā. 23. jūlijā man būs gadu cipars, kas arī ar trijnieku beidzas. Pagaidām šis cipars man netraucē, vienīgi gribētos ne tikai nezaudēt fizisko spēku, bet galvenais – nepalaist ganībās prātu. Varēja jau gan laiks iet lēnāk, bet – kā ir, tā ir," saka Anna. Un par visu, kas ar viņu noticis, teic – tās ir manas dzīves skolas.

Četri balsti drošākām vecumdienām

Sabiedrības novecošanās un cilvēka dzīves ilguma palielināšanās visā pasaulē liek domāt par valstu sociālās aizsardzības sistēmu stabilitāti. 2019. gadā Eiropas Savienībā (ES) un arī Latvijā vidēji katram piektajam Eiropas iedzīvotājam bija virs 65 gadiem.

Vecumdienas zvaniņu skaņās

Ludmila Merkulova dzīves smagumu un sāpes spēj pārvērst lietās, kas pašai un citiem liek smaidīt un brīnīties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide