Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +11 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 20. marts
Made, Irbe

Valoda

Vara pār valodu: okupācija un inerce

Pirmais rakstu krājums sērijā Valoda un vara cita starpā uzdod jautājumu, kas totalitāro režīmu jūgā cietis vairāk – latviešu valoda vai tās lietotāji.

LOLīgā valoda

Līdz ar internetu un sociālajiem tīkliem arī latviešu valodā gan sarunās, gan sarakstē ienākuši saīsinājumi, burtu kombinācijas un simboli, kas tiek lietoti vietā un nevietā. SestDiena pēta, ko tie nodara valodai un ko mainījuši ikdienas saskarsmē.

Profesors: Latviešu valoda nespēj konkurēt brīvajā tirgū

Latviešu valoda nespēj konkurēt brīvajā tirgū, intervijā aģentūrai LETA atzīst Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Latvijas Universitātes profesors, Tulkošanas katedras vadītājs Andrejs Veisbergs.Pēc viņa domām, latviešu valoda, tāpat kā latviešu tauta, galvenokārt demogrāfiski ir apdraudēta, jo valsts iedzīvotāju skaits, latviešu valodas runātāju skaits mazinās.

Eksperti norāda, ka latviešu valoda bēgļiem jāmāca no pirmās ierašanās dienas

Latviešu valodas apguve patvēruma meklētājiem būtu jānodrošina jau no pirmās ierašanās dienas Latvijā, šodien diskusijā NVO loma bēgļu integrācijas jomā secināja vairāki valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji.Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Patvēruma lietu nodaļas vadītājas vietniece Ligita Geidāne uzsvēra, ka jādomā ne tikai par gaidāmajiem 250 bēgļiem, kas ieradīsies šīs programmas laikā, bet arī par tiem, kuri Latvijā ierodas un ieradīsies ārpus šīs programmas.

Kursīte-Pakule: Valoda ir dzīva, bet peld pa apšaubāmiem ūdeņiem kopā ar citvalodu mēsliem

"Valoda ir vēl dzīva, par to nav šaubu, bet peld pa apšaubāmiem ūdeņiem kopā ne ar citvalodām, bet citvalodu mēsliem," skarba savā vērtējumā par valodas "tīrību" intervijā Mārim Zanderam ir literatūrzinātniece un Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule (NA).Fragments no intervijas:**Latvijas publika laiku pa laikam "sašūmējas" par valodas "tīrību" - klasisks gadījums ir ar restorānu Kleever.

Krievu valodas zināšanas konkurētspējai

Ja jaunietis nezina krievu valodu, viņam Latvijas darba tirgū būs jāpiedzīvo diskriminācija – tā uzskata vairāk nekā puse jeb 57% respondentu interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktā aptaujā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide