Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Zāļu tirgus

Pārrobežu e-recepšu datu apmaiņa ar ES dalībvalstīm - praktiska sistēma, kas noderēs daudziem ceļotājiem no Latvijas

Latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties savas e-receptes zāles citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs komandējuma, tūrisma brauciena vai citas īslaicīgas uzturēšanās laikā. Līdz šim Latvijā izrakstītas zāles ārzemēs varēja iegādāties tikai gadījumā, ja recepte bija izrakstīta uz papīra veidlapas.

Par plānotajām izmaiņām aptieku uzcenojumos

Novērtējot farmaceitu darba apjomu, intensitāti un atbildību, aicinām maksu par farmaceitisko aprūpi noteikt vienlīdzīgu visām aptiekām, neatkarīgi no to īpašumtiesību formas, atrašanās vietas u.c. faktoriem, pēc padziļinātas iepazīšanās ar Veselības ministrijas sanāksmē marta sākumā prezentēto medikamentu uzcenojumu izmaiņu modeli norāda uzņēmumā AS SENTOR FARM APTIEKAS un aicina skaidrot kritēriju izvēli aptieku dalījumam atkarībā no aptiekas atrašanās stāvokļa, kā tas tika minēts.

Riskējam zaudēt pēdējo veselības aprūpes salmiņu reģionos

Vērotājiem no malas noteikti šķiet pozitīvi Veselības ministrijas (VM) un ministra Hosama Abu Meri centieni meklēt veidus, kā Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt augstāku zāļu pieejamību. Jo, patiesi, ņemot vērā sabiedrības zemo labklājības līmeni, ir daļa cilvēku, kuri nevar iegādāties visas ārsta izrakstītās zāles, jo viņu ienākumi to vienkārši neļauj.

Zāļu lieltirgotavām obligāti būs jāuzrāda medikamentu krājumi

Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, turpmāk lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti būs jāveic tikai elektroniskā formātā, liecina otrdienas valdības pieņemtie grozījumi noteikumos.

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju, aģentūra LETA uzzināja iestādē. ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis - SIA Latima -, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.

Certus: Lēmums nepretendēt uz Eiropas Zāļu aģentūras izvietošanu ir tuvredzīgs

Latvijas valdības lēmums neizvirzīt Latviju un Rīgu kā vietu, uz kurieni pēc Brexit varētu pārcelties Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir ļoti tuvredzīgs. Arguments par to, ka aģentūras pārcelšanās nozīmētu izdevumu no veselības budžeta neiztur nekādu kritiku, jo vislielākā loma cīņā par EZA būtu jāuzņemas Ārlietu ministrijai. Virzīties uz valdības nosprausto mērķi – 5% IKP izaugsmi – var tikai izmantojot iespējas, nevis atsakoties no tām.

No 21. jūnija Zāļu tirgus Doma laukumā un Jāņu ielīgošana Rīgas priekšpilsētās

21. jūnijā no plkst. 9 Doma laukumā norisināsies ikgadējais Zāļu tirgus ar varenu andeli, dziesmām, dejām un jautru meņģēšanos. Jāņu tēva pienākumi tiks uzticēti asprātīgajam Valteram Krauzem. Zāļu tirgū savu produkciju piedāvās 300 amatnieki, Jāņu zāļu, siera, maizes, zemeņu, zivju un gaļas tirgotāji. Tirgus aicinās nobaudīt Latvijas gardumus, apskatīt un iegādāt latviskus amata meistaru darinājumus, rosinās vaiņagus pīt un Līgo dziesmas dziedāt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide