Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Stāvoklis starp dzīvību un nāvi

Miruša ķermeņa atdzīvināšana kā romānā par Frankenšteinu varētu būt reālāka, nekā šķiet. Zinātnieki nākuši klajā ar pieņēmumu, ka starp dzīvību un nāvi patiešām ir vēl viens starpposms, kas varētu pavērt manipulāciju iespējas.

Darba autori uzskata, ka viņu identificētais stāvoklis starp dzīvību un nāvi ir bioloģiski pietiekami atšķirīgs, lai to būtu vērts izdalīt kā atsevišķu etapu. Šajā stāvoklī mirušā ķermenī šūnas turpina funkcionēt un pat iegūst jaunas spējas, kādas tām nepiemita ķermeņa dzīvības laikā.

"Noteiktām šūnām, ja tās tiek nodrošinātas ar barības vielām, skābekli, bioelektrību vai bioķīmiskām vielām, piemīt spēja pēc nāves pārveidoties par daudzšūnu organismiem ar jaunām funkcijām," žurnālā Physiology raksta pētījuma autors Pīters Nobls no Vašingtonas Universitātes Sietlā.

Viņam līdz galam nav skaidrs, kā šīs šūnas darbojas trešajā stāvoklī pēc organisma nāves, taču viens no iespējamajiem skaidrojumiem ir slēpta elektrisko ķēžu sistēma, kas reanimē šūnas. Trešā stāvokļa ilgums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, ieskaitot personas vecumu un veselības stāvokli. Zinātnieks gan neņemas prognozēt, vai šūnu aktivitāte varētu palīdzēt ķermeņa atdzīvināšanas centienos.
 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Starp rindām mūzikā

Dziedātāja no Nīderlandes simfometāla grupas Within Temptation Šērona den Adela (50) par atbalstu Ukrainai, cerību, ko var dot caur mūziku, un iedvesmas avotiem līdz pat Bali tradicionālajām dejotājām

Metrs iekaro starptautisku atzīšanu

Pirms 135 gadiem Parīzē notikušajā Ģenerālajā svaru un mēru konferencē pirmo reizi starptautiski tika definēta garuma mērvienība metrs, nosakot tā etalonu – platīna (90%) un irīdija (10%) sakausējuma...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata