Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Izpētīts

Mūžīgā jaunība slēpjas gauskājos

Mikroskopiskie, skarbā vidē izdzīvot spējīgie radījumi ir apveltīti ar spēju draudu gadījumos iemigt un apturēt šūnu novecošanu. Iespējams, viņu izpēte var palīdzēt arī cilvēkiem.

Lieldienu salai sava rakstība

Lieldienu priekšvakarā saņemtas aizraujošas ziņas no Lieldienu salas – tās iezemieši izdomājuši savu rakstību ilgi pirms eiropiešu ierašanās.

Ledusskapja magnēti labam noskaņojumam

Ledusskapi nosējušie krāsainie magnētiņi ar ainām no apmeklētajām valstīm ar laiku var traucēt atvērt durvis un piekļūt ēdienam, taču tiem ir ārkārtīgi liela nozīme laba noskaņojuma uzturēšanā.

Piesārņotākais gaiss – Āzijā

Varam atviegloti nopūsties – rīdzinieki elpo tīrāku gaisu nekā liela daļa pasaules metropoļu iedzīvotāju. Šveices gaisa kvalitātes tehnoloģiju kompānijas IQAir uzturētajā piesārņotāko pasaules pilsētu tiešsaistes kartē gandrīz visas Baltijā esošās mērījumu stacijas iezīmētas zaļā krāsā, kas nozīmē, ka to tuvumā gaisa kvalitāte ir laba.

Brokastis – labas vai sliktas?

Ēst vai neēst brokastis? Šis jautājums ik pa laikam nodarbina veselīga dzīvesveida praktizētājus labklājības zemēs. Dzirdētas teorijas gan par pirmās ēdienreizes pozitīvo nozīmi enerģijas uzņemšanā turpmākajai dienai, gan par brokastīm kā traucēkli liekā svara samazināšanas centienos.

Piesaistīti dzimtajai planētai

Spāņu zinātnieki izvirzījuši hipotēzi, ka daļa saprātīgo civilizāciju nekad nespēs atstāt savu planētu spēcīgas gravitācijas dēļ.

Kad zaudējām astes?

Apmēram pirms 25 miljoniem gadu cilvēku un lielo pērtiķu kopīgie senči ģenētiski nošķīrās no mērkaķiem un zaudēja asti. Līdz šim neviens nebija atklājis ģenētisko mutāciju, kas bija atbildīga par šīm dramatiskajām pārmaiņām mūsu fizioloģijā. Taču nu tas ir izdarīts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide