Patlaban vakcinācija pret rotavīrusu bērniem līdz 24 mēnešu vecumam ir pieejama ar 50% kompensāciju no valsts budžeta, vecāku izdevumi ir no 38 līdz 55 latiem. Tādējādi tiek veicināta sociālā nevienlīdzība starp bērniem, kuru vecāki finansiāli var atļauties vakcinēt bērnu un kuru vecākiem šādu iespēju nav. Lai gan vasarā valdība vienojās, ka no 2014. gada vakcīnu pret rotavīrusu bērni saņems divu mēnešu vecumā un otro poti pret vējbakām - septiņu gadu vecumā, visticamāk, tā tomēr nebūs. VM patlaban finanšu trūkuma dēļ virza grozījumus, lai valsts apmaksātu vakcināciju pret rotavīrusu bērniem atliktu līdz 2015. gada 1. janvārim, bet papildu potes pret vējbakām ieviešanu - līdz 2017. gada 1. janvārim.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska Dienai paskaidroja, ka rotavīruss ir tipiska zīdaiņu un agrīna vecuma bērnu zarnu infekcija, kas izsauc smagu caureju, turklāt tā ir ļoti lipīga un plaši izplatīta. Ņemot vērā, ka vakcinācija tiek uzskatīta par vienīgo efektīvo kontroles mehānismu, to nedrīkstētu atlikt vēl par gadu. Līdzīgi domā arī Rīgas Stradiņa universitātes profesore Baiba Rozentāle, norādot, ka ministrija par prioritāti ir izvirzījusi bērnus, kas gan neparādās darbos. Viņa arī pauda neizpratni, kāpēc šāds lēmums nav saskaņots ar nozares speciālistiem. B. Rozentāle paskaidroja, ka 2009. gadā, kad krīzes dēļ vakcinācijas ieviešanu pārcēla uz 2014. gadu, lēmums tika pieņemts kopā ar medicīnas darbiniekiem un speciālistiem, tomēr tagad par to uzzināts no medijiem.
Ministrija saņem pārmetumus arī par otras potes pret vējbakām ieviešanas atlikšanu. Kā norādīja B. Rozentāle, saslimšana ar vējbakām tikai palielinās. Ņemot vērā, ka viena vakcīnas deva nepasargā no slimības mūža garumā, būtu nepieciešams saņemt otru vakcīnas devu septiņu gadu vecumā.
Arī Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā deputāti pauda neizpratni, kāpēc netiek realizētas jau pieņemtās iniciatīvas, bet tiek virzītas jaunas. Tomēr Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule sacīja, ka finansiālu apstākļu dēļ ik pa laikam ir jāatsakās no kādas ieceres ar cerību, ka nākamajā vai aiznākamajā gadā to izdosies realizēt.
Kā Dienai norādīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, vakcinācijas pret rotavīrusa infekciju kopējās izmaksas 2015. gadā un turpmākajos gados varētu būt aptuveni 560 tūkstoši latu, savukārt septiņgadīgo bērnu vakcinācijai pret vējbakām nākamgad būtu vajadzīgi 190,6 tūkstoši latu. Jau tagad zināms, ka 2015. gadā vakcinācijai pret rotavīrusu finansējums ir nodrošināts, taču vakcīnai pret vējbakām to vēl prasīs. Nav arī garantijas, ka 2017. gadā otra pote tiks ieviesta.